Yıl 2020, Windows 7 kullanılır mı?

TheGhost09

Centipat
Kullanmış olduğum sistem Windows 10 yüklü ve sürekli yüksek disk kullanımı ile karşı karşıyayım. Haliyle biliyorum ki Windows 10 SSD isteyen bir işletim sistemi ve bende SSD yok. Bu halde de kasma yapmakta ve kullanamıyorum. Birçok yönetimi denedim, hizmetlerde gereksiz işlemleri durdurdum. Windows 7 Ultimate geçiş yapmayı düşünüyorum. Sizce mantıklı mı? Ne yapmalıyım?

sistem özellikleri

Intel i5 7.nesil.
8 GB RAM.
930MX 2 GB ekran kartı

1 TB HDD

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanabilirsin ama artık güncelleme gelmediği için güçlü bir Antivirüs programına ihtiyacın var. Güvenlik açıkları ileride artacaktır. Bu zamana kadar Vista, Win 7, Win 8.1 ve Win 10 kullandım. Tercihim Win 10 ama Win 7'nin de yeri başkadır.

Bu rehber belki işinize yarar.

Kullanabilirsin ama artık güncelleme gelmediği için güçlü bir Antivirüs programına ihtiyacın var. Güvenlik açıkları ileride artacaktır. Bu zamana kadar Vista, Win 7, Win 8.1 ve Win 10 kullandım. Tercihim Win 10 ama Win 7'nin de yeri başkadır.
Güçlü dediğin nedir? Kaspersky, Bıtdefender bile yetersiz geliyor.

Windows 10 Pro 64 Bit format atarak tekrar denedim. Fakat gene disk kullanımı sorunu ile karşılaşıyorum ve haliyle yavaşlatmaya sebep oluyor. Harddisk evet 5400RPM ve bence de Win10 için yetersiz kalıyor gibi. Ama Windows 8.1'de de aynı sorunu yaşar mıyım, onu düşünüyorum. Win 7'de yaşamam bence.
Az da olsa Win8 dede yasarsın ben kendim şahidim M.2 SSD var ama hala Windows 7 destekli oyunu acmıyor Win 10 Home kullanıyorum oyunu bir türlü açmıyor oyun Call of Duty Black Ops II Win 7destekli oyunmuş çözemedim bu işi ekran kartımda kısacası her oyunu oynatır seviyede.

Ben Windows 10'a geçtim bence 2020 yılında Windows 10 kullanılmalı.
Bence Windows 7 kullanılmamalı Windows 7 kullanan arkadaşlar ise Windows 10'a geçmesini tercih ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı