Preaks

Hectopat
Makaleler
2
Bence açık kalmamalı, sebebi ise İstanbul da neredeyse çoğu yerde elektrik yerde. Bu sebep ile hemen yanı başınızda olan yola bir yıldırım düşerse PC niye kapandı demeyelim. Ama yine de ben bazen kapatmıyorum. Sizin düşünceleriniz nedir tartışalım?

Yıldırım çarpmaya başladığı zaman prizden her şeyi çekiyorum.
Ben pc hariç her şeyi çektim şuan da :) Bence ne olur ne olmaz her şeyi çekmek lazım bunların hepsi bir elektronik şeyler sonuçta. Yıldırımı çeker ama İstanbul civarın da oturuyor iseniz paratonerler boldur. Genel de paratonerler yüksek binalar da veya normal 5 katlı binalar da bulunabiliyor. Bunlara yıldırım çarptıktan sonra ise o bütün elektriği çekiyor ve toprağa aktarıyor.

Bence açık kalmamalı, sebebi ise İstanbul da neredeyse çoğu yerde elektrik yerde. Bu sebep ile hemen yanı başınızda olan yola bir yıldırım düşerse PC niye kapandı demeyelim. Ama yine de ben bazen kapatmıyorum. Sizin düşünceleriniz nedir tartışalım?

Akım korumalı priz veya UPS yani kesintisiz güç kaynağı var ise bir şey yapmana gerek yok. Ama yoksa başladığı prizi çekerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı