Yıldırım çarptıktan sonra GT 1030 ekran kartı çalışmıyor

Bence mantıksız çünkü Ethernet direkt Anakart'a bağlanır, ekran kartıyla bir alakası yok, ayrıca önce yanarsa PSU yanar ne yaman çelişki?

Ben de eski modemim yüzünden mavi ekran hataları almaya başlamıştım. Şöyle anladım, PC'yi açtım hiç sorun yok modemin kapama tuşuna hızlıca basıp çektim direkt PC mavi ekran hatası verdi. Bu 1-2 kere ard ardına oldu. Sonra yeniden başlatmalarda da mavi ekran verdirmeye başladı. Memory hatasını veriyordu ama ben yemem RAM'lerimde sıkıntı yok. En son modemimi değiştirip PC'yi son kez formatladım sorun kökten çözüldü :).

Topraklı priz, paratoner, akım koruma cihazları bu işlerde öne çıkıyor. Bunlar olsaydı sorun olmazdı şimdi. Ekran kartını bir elektronikçiye göstermek lazım bu işten anlayan. Ufak bir sorunsa halleder. Chip yanmışsa kurtaramaz. Belki anakart yanmıştır? Sistem açılıyor mu, onboard var mı?

Sistemimde bir sorun yok aktif olarak kulanıyorum ancak dediğim gibi ekran kartım yandığı için eskine geçmek zorunda kaldım :/
Bence mantıksız çünkü Ethernet direkt Anakart'a bağlanır, ekran kartıyla bir alakası yok, ayrıca önce yanarsa PSU yanar ne yaman çelişki?

Harici Ethernet kartı kulanıyorum.
Anakart'a entegre olan girişim fabrika çıkışlı sorunlu.
Bilgiler için çok teşekkürler ekran kartıma mezar açsam iyi olur.

Sistemime Ethernet yoluyla yıldırım çarptı, bunun sonucunda GT 1030 ekran kartım çalışmamaya başladı. Birine sorduğumda şok yediğini söyledi, bunu düzeltmenin çözümü var mıdır
Hocam Ethernet yoluyla yıldırım çarptı derken.
Bilmediğim için soruyorum da nasıl oluyor?
Yani RJ-45 internet kablolarımız mevcut ama anlamadım.

Sistemimde bir sorun yok aktif olarak kulanıyorum ancak dediğim gibi ekran kartım yandığı için eskine geçmek zorunda kaldım :/

Harici Ethernet kartı kulanıyorum.
Anakart'a entegre olan girişim fabrika çıkışlı sorunlu.
Bilgiler için çok teşekkürler ekran kartıma mezar açsam iyi olur.

Harici kulanıyorsan o zaman anakart sağlam olabilir ekran kartını çıkart CPU olarak açmayı dene sistemin Intel mi bimyrm ama, dene ekran gelmediyse kart gimiştir aynı işlemi RAM içinde yap.

Geri
Yukarı