Yıldırım düşmesi sonucu bozulan monitör garantiye girer mi?

KS
KS
RotaGlobal

RotaGlobal

Picopat
Hocam bana saçma geldi açıkçası. Monitörü bozacak kadar yüksek voltaj geldiğinde nasıl olurda şalter atmaz ve evdeki diğer eşyalar eskisi gibi çalışmaya devam eder anlayamadım.

Yemek yiyordum birden yıldırım düştü ve monitörden bir ses geldi priz tarafından monitörün ışığı gitti açılmıyor da başka bir şey olması mantık dışı çünkü eş zamanlı gerçekleşti 3-4 ay önce alınan monitör nasıl yanabilir?

Rexie

Centipat
Makaleler
1
Yer
Sakarya
Yemek yiyordum birden yıldırım düştü ve monitörden bir ses geldi priz tarafından monitörün ışığı gitti açılmıyor da başka bir şey olması mantık dışı çünkü eş zamanlı gerçekleşti 3-4 ay önce alınan monitör nasıl yanabilir?

Hocam siz bir garantiye yollayın. Oradan çıkan raporda ne olduğu yazar.

NeoXLR

Kilopat
Hocam bana saçma geldi açıkçası. Monitörü bozacak kadar yüksek voltaj geldiğinde nasıl olurda şalter atmaz ve evdeki diğer eşyalar eskisi gibi çalışmaya devam eder anlayamadım.
Voltajdan değil hocam yakınlara yıldırim düştüğünden siddetli manyetik alan oluşuyor bu da devre bileşenlerinde akım indükluyor.

Dağda durduğum için bu olay benim başıma çok geliyor ancak sadece ekran kısa süreliğine gidip geliyor.

Rexie

Centipat
Makaleler
1
Yer
Sakarya
Voltajdan değil hocam yakınlara yıldırim düştüğünden siddetli manyetik alan oluşuyor bu da devre bileşenlerinde akım indükluyor.

Dağda durduğum için bu olay benim başıma çok geliyor ancak sadece ekran kısa süreliğine gidip geliyor.

Hiç böyle düşünmemiştim. Anlattığınızda bana çok uzak kaldı, fazla bir şey anlamadım. Yine de tavsiyem ürünün garantiye yollanması yönünde.

kino

Megapat
Makaleler
31
Hocam belgede şöyle yazıyor. "Ürün normal ve düzgün kullanım sırasında bozulursa, ASUS, kendi takdiriyle, ürünün kusurlu parçalarını tamir edecek yada değiştirecektir.

Sen bozuldu diyerek servisine gönder detay vermene gerek yok. Sorarlarsa yemek yemeye gitmiştim geldiğimde kapanmış halde buldum dersin.

Yukarı