Yıldırım düştükten sonra internet kesildi

GorkemKazak

Hectopat
Katılım
14 Temmuz 2016
Mesajlar
112
Merhaba, az önce İstanbul'da yağmur yağıyordu.

Bulunduğum yere çok yakın bir yere yıldırım düştü. Evin zili sürekli çalmaya başladı. Bilgisayar açıktı ve internetin kesildiğini fark ettim. Şu an modemin üstünde olması gereken tüm ışıklar yanıyor ama internet ışığı yanmıyor.

Modem arayüzünde ise "DSL bağlı değil ve bu nedenle lütfen DSL hattının DSL bağlantı noktasına takılı olduğunu kontrol edin. Takılıysa belki de DSL devresinin sorunu olabilir ve lütfen ISS'ye başvurun." uyarısını görüyorum.

Ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz? Modemi defalarca yeniden başlattım hala aynı.
 

nychta9

Decapat
Katılım
23 Şubat 2020
Mesajlar
3.478
Makaleler
1
Çözümler
12
Yer
Sakarya
Büyük ihtimal modem yandı. Modem olarak TT'nin verdiği modemi mi kullanıyordunuz? Sakarya'da da çok yoğun bir yağmur sonrası bayiye gitmiştim, 6 tane modem arızası gelmişti ayın sebepten.
 

xNereY

Decapat
Katılım
12 Eylül 2019
Mesajlar
550
Belki altyapıda yıldırım ile problem olmuş olabilir, sakin olun öncelikle. Düzenli olarak bölgenizdeki Türk Telekom altyapı çalışmalarını takip etmeye çalışın, yarına kadar düzelmezse müşteri hizmetleri ile iletişime geçersiniz.
 

Teacher80

Hectopat
Katılım
16 Ocak 2019
Mesajlar
4.284
Makaleler
4
Çözümler
21
Doğuda görev yaparken başıma gelirdi. En kötü senaryo ise yıldırımın telefon hattına düşmesi. Modem, oradan da ethernet girişinden anakarta kadar ilerleyebiliyordu hasar. Elektrik bu neye zarar vereceği belli olmaz.
 

Yeni konular

Yukarı