Yıldırım düştükten sonra internet kesildi

GorkemKazak

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, az önce İstanbul'da yağmur yağıyordu.

Bulunduğum yere çok yakın bir yere yıldırım düştü. Evin zili sürekli çalmaya başladı. Bilgisayar açıktı ve internetin kesildiğini fark ettim. Şu an modemin üstünde olması gereken tüm ışıklar yanıyor ama internet ışığı yanmıyor.

Modem arayüzünde ise "DSL bağlı değil ve bu nedenle lütfen DSL hattının DSL bağlantı noktasına takılı olduğunu kontrol edin. Takılıysa belki de DSL devresinin sorunu olabilir ve lütfen ISS'ye başvurun." uyarısını görüyorum.

Ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz? Modemi defalarca yeniden başlattım hala aynı.

Büyük ihtimal modem yandı. Modem olarak TT'nin verdiği modemi mi kullanıyordunuz? Sakarya'da da çok yoğun bir yağmur sonrası bayiye gitmiştim, 6 tane modem arızası gelmişti ayın sebepten.

Modemler yıldırım çarpması sonucu zarar görebilir.
Yetkili servisi ara derim.
Bu durum modemin garanti belgelerinde yazar ve firma sorumlu değildir.
En azından benimkinde değil.
Büyük ihtimal modem değiştirmen gerekecek.

Son düzenleme:
Belki altyapıda yıldırım ile problem olmuş olabilir, sakin olun öncelikle. Düzenli olarak bölgenizdeki Türk Telekom altyapı çalışmalarını takip etmeye çalışın, yarına kadar düzelmezse müşteri hizmetleri ile iletişime geçersiniz.

En iyisi müşteri hizmetlerini aramak konuyla alakası olmayacak ama bende yıldırım düşsün ve bilgisayarımın PSU ile anakartı yansın istiyorum markaları berbat.

Doğuda görev yaparken başıma gelirdi. En kötü senaryo ise yıldırımın telefon hattına düşmesi. Modem, oradan da ethernet girişinden anakarta kadar ilerleyebiliyordu hasar. Elektrik bu neye zarar vereceği belli olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı