Yıllar önce oynadığım ama adını hatırlamadığım mükemmel yarış oyunu

Freudel

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Laboratuvar
Daha fazla  
Meslek
Moleküler Biyoloji ve Genetik
Yıllar önce beyaz kasalı masaüstü bilgisayarımız varken kurabildiğim tek oyundur kendisi. Babamın orijinal oyun sanıp aldığı ama bildiğin CD'ye kopya olarak geldi evimize. Kaç yaşına kadar sadece o oyunu oynadım. Kaç kere bitirmişimdir bilemiyorum. Aklımda kalan küçük ayrıntılarla ne zamandır arıyorum ama hiç bulamadım. Aklımda kalan ayrıntıları sizlere söyleyip içinizden birisinin belki de bildiğini umut ediyorum. Oyunun 2 farklı modu vardı diye hatırlıyorum. 1. si normal yarış modu ilk başta bize külüstür bir mustang tarzı araba ile ekte belirttiğim yeşil tombalak arabanın daha oval yapılı haline benzeyen bir arabayla başlatıyordu ve yarış yarış atlayıp diğer arabaları açıyorduk. Son kazandığımız araç FIAT markalı bordo bir araçtı üstelik mavi ekte belirttiğim bir araç türü daha vardı ve yanılmıyorsam Tofaş model arabalara benzeyen kasaları daha büyük üstte eşya bağlama yerleri olan arabalardan da vardı hatta o arabanın rengi koyu yeşildi. Arabalara baktığımız yerin aklımda kalan bir yerini daha çizdim.

Son olarak asla aklımdan çıkmayan şey ise 2. mod da arabaların birbirleriyle savaşıp değişik alet edevatları yerlerden toplayarak patlatabildiğiydi. Bunlardan aklımda kalan elektirikli çubukların neye benzediğini çizdim. Lütfen birisi bulsun artık.

Not: Oyun flat out değil.

Geri
Yukarı