Yıllardır Temizlenmeyen Kasa İçin Tavsiyeler

jackarmis

Kilopat
Selam arkadaşlar. Kasam yıllardır temizlenmiyor. Muhtemelen tozdan dolayı aniden sanki deprem oluyormuş gibi ses çıkartıyor. Çareyi temizlemede buldum.

1- Bilgisayarcıya götürüp(5 TL) Kompresör ile temizlemek mi?

2- Evde saç kurutma makinesi, fırça vs. aletler ile kendimizin mi temizlesi? (Hiç tecrübem yok)

Hangisini önerirsiniz?

Evet @muzan doğru söylüyor birde temizlemeyi bilmiyorsanız uğraşmayın bilgisayarınızdan olabilirsiniz bu arada yazı fontu neden böyle oldu bir fikrim yok :D.

Bence hem tecrübe hemde vakit geçirmek için video izleyerek makaleler okuyarak kendinde temizleyebilirsin. Kendine güvenmiyorsan bilgisayarcıya götürüp kompresör ile temizletebilirsin. Bende bilgisayar toplarken video izleyerek makale okuyarak birazda kendime güvenerek yaptım. Termal macun siparisi verdim. Gelince 3-4 senelik ekran kartının macununu değistireceğim. Sana kalmış.

Bence hem tecrübe hemde vakit geçirmek için video izleyerek makaleler okuyarak kendinde temizleyebilirsin. Kendine güvenmiyorsan bilgisayarcıya götürüp kompresör ile temizletebilirsin. Bende bilgisayar toplarken video izleyerek makale okuyarak birazda kendime güvenerek yaptım. Termal macun siparisi verdim. Gelince 3-4 senelik ekran kartının macununu değistireceğim. Sana kalmış.
Verebileceğin bir tavsiye? Fırça ile tozları temizlesem yeterli olur mu?
Yıllardır temizlenmiyorsa o tozları ancak kompresör yerinden sökebilir.
Evet @muzan doğru söylüyor birde temizlemeyi bilmiyorsanız uğraşmayın bilgisayarınızdan olabilirsiniz bu arada yazı fontu neden böyle oldu bir fikrim yok :D.

Evet beyler. Bana da kompresör mantıklı geliyor.
Kendin temizle eğlenceli oluyor.
Verebileceğin bir tavsiye?

Eğer soğuk üfleyen saç kurutma makinesi varsa, soğukta tozları dağıtabilirsin. Yumuşak uçlu diş fırcası yada küçük zemin fırçaları ile temizlik yapabilirsin. Senin için eğlenceli olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı