Çözüldü Yirmilik dişlerim çıkıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Genel diş'e randevu alıp röntgen çekilmen gerek. Röntgen sonucuna göre çekilip çekilmeyeceğini söyler doktor. Ben çektirmedim şu an hepsi çıktı ve duruyorlar. 6 Ayda 1 kez kontrole gidiyordum. 20'lik bölgesinin bakımını çok iyi yapmanız gerekiyor.
Ekim'de 17 olacağım ve şimdiden bu dişler çıkmaya başladı. Biraz erken değil mi, yoksa normal bir durum mu bu?

Açıklarsanız sevinirim. İyi Sosyaller.
Benim bildiğim kadarıyla 20’lik diş adlandırması daha çok halk arasında kullanılan bir adlandırma yani 20 yaşından önce ya da sonra çıkabiliyor.

Genel diş'e randevu alıp röntgen çekilmen gerek. Röntgen sonucuna göre çekilip çekilmeyeceğini söyler doktor. Ben çektirmedim şu an hepsi çıktı ve duruyorlar. 6 Ayda 1 kez kontrole gidiyordum. 20'lik bölgesinin bakımını çok iyi yapmanız gerekiyor.

Çözüm
Bende de yavaş yavaş çıkıyor, ağrı yok. Ağrı olursa çektirirsin. 😁

Bazı 20'lik dişler var, doğrudan diğer dişlerin köküne bakıyor yönü, bu çok sıkıntı çünkü bekletilir ve çekilmezse arka dişlerin yönünü bozar önlere doğru kayabilir, tel bile taktırmak zorunda kalırsınız.
En iyisi 6 ayda 1 kez kontrole gitmek, ağrı olsa da olmasa da.
Benim dişlerimin yönü normaldi, yukarı doğru bakıyordu çektirmedim. :)

Geri
Yukarı