YKS 2021 kaç kişinin sınava gireceği açıklandı

Bu sene girecekler girsin önümüzdeki sene inşallah ben gireceğim yığılma yapmayın 😂. Şaka bir yana bu sayılar ne böyle korktum vallahi eğer gerçekse.

Gerçekten 3.250.000 çok fazla bir sayı. Türkiye'de iyi bir üniversiteden mezun olmadıktan sonra maalesef işler çok sarpa sarıyor. Ülkemizin nicelikten daha çok niteliğe önem vermesi gerekiyor. Özellikle ticarethanelere dönmüş olan apartmandan bozma üniversiteler için bir yaptırım gerekiyor.
Sınava girecek tüm herkese başarılar diliyorum. Umarım hedeflerinizden daha iyi netlere ulaşırsınız.

Sınava öylesine girenler de var, öğretmenler de girebiliyor. Bazıları bilerek boş kağıt da verebilir yani. Bunların dikkate çekilmesi lazım. Ama gene de çok korkunç bir sayı çıkmış ortaya. Ben dahil bu sınava girecek tüm arkadaşlar umarım hak ettikleri yerlere ulaşır.

Düzgün bir kaynak göremiyorum. Ben size vereyim, buyurun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yüklenme tarihine bakmanız yeterli. İnternet o sayı ve boş içerikle dolu.

Hangi yıl kaç kişinin girdiğine değerlendirme raporları üzerinden bakmanızı tavsiye ederim. Ben geçen yıla göre düşeceğini düşünüyorum. Çünkü boş giren kişiler hastalıktan korkup girmeyeyim bari der bence.

2019 verilerine göre 2.515.549 başvuru, 2.390.491 giren; 2020 verilerine göre ise 2.424.718 başvuru, 2.296.138 sınava giren kişi var. Düşmüş. Şu an hastalık daha kötü durumda.
3.250.000 hiç gerçekçi bir sayı değil bence.

Düzgün bir kaynak göremiyorum. Ben size vereyim, buyurun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yüklenme tarihine bakmanız yeterli. İnternet o sayı ve boş içerikle dolu.

Hangi yıl kaç kişinin girdiğine değerlendirme raporları üzerinden bakmanızı tavsiye ederim. Ben geçen yıla göre düşeceğini düşünüyorum. Çünkü boş giren kişiler hastalıktan korkup girmeyeyim bari der bence.

2019 verilerine göre 2.515.549 başvuru, 2.390.491 giren; 2020 verilerine göre ise 2.424.718 başvuru, 2.296.138 sınava giren kişi var. Düşmüş. Şu an hastalık daha kötü durumda.
3.250.000 hiç gerçekçi bir sayı değil bence.

Sınava 3.250.000 kişi girecekmiş. Çok fazla bu sayı bu durum kötü oldu.
Not:post çok eskiymiş yeni farkettim belki okuyan olur yine de :D

Bence öğrencilerin dert etmesi gereken bir durum değil bu.
Zaten kaç milyon barajı geçemiyor arkadaşlar...
Çalışın sadece tüm olay bu.
Yığılma olaylarını daha çok sınavın zorluğu etkiliyor.
Değişmeyen tek gerçek şudur çalışan insan iyi sıralama yapıyor.

ÖSYM linkine ne kadar da benziyor değil mi?
Lütfen mesajımı tekrar okuyun.
Buraya bak o zaman hocam.
3 milyon gerçekçi değil demişsin 1 milyon daha fazla kişi girmiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı