YKS dersleri nasıl yapılır?

darkgamer

Hectopat
Katılım
21 Ocak 2019
Mesajlar
290
Geçen sene TYT'den 350 puan aldım ve 400 bine girdim. Matematik yapmadığım için sıralama da rezalet geldi. Ben de mezuna bıraktım. Şimdi dershaneye gidiyorum ama Ne TYT matematik yapabiliyorum ne AYT. Anca iki soru falan yapabiliyorum. (Oda temel kavramlardan.) Coğrafya bile yapamıyorum. Kafayı yiyeceğim hiçbir şey anlamıyorum. Elli matematik sorusuna bile 5 saat 6 saat harcıyorum. Her yer yeni nesil sorular ve zeka gerektiren sorularla kaynıyor. 4 yıllık değil iki yıllık okuyayım diyorum işsiz kalacağım. Herkes matematik yapmak mı zorunda. Ben yapamıyorum işte. Türkçeden testinden 35 net yapıp sosyalden 15 net yapıp matematik de hiçbir şey yapamıyorum.

Dershaneye boş boş gidip boş boş geliyorum, dersi derste dinliyorum. Her zaman en önde oturuyorum. Doktara gittim dikkat eksikligim falan da yok. Yazmayan adam anlıyor, ben anlamıyorum. Dershaneye gidip konuyu öğrenmeden geliyorum. Öğrenmeyince interneti açıyorum oradan bakıp çalışıyorum ve tüm zamanım gidiyor soru çözmeye vakit bile kalmıyor. Üstelik gene anlamıyorum. Dershaneden geri kalıyorum. Gene yapamıyorum. Eşit ağırlık olduğum için fizik yapmıyorum zaten. Matematiği yapamayan adam nasıl fizik yapsın. Biyoloji'yi ezberle geç. Kimya'nın sözel konuları atarsan gene matematik gibi zaten. Sözelden gireyim diyorum orada da ne para var ne bana göre meslek. Bir ara İngilizce sınıfına geçtim yapamayınca geri eşit ağırlığa döndüm. Hiçbir şeye yeteneğim yok. Zeki bir insan da değilim. Yaşadığım bir hayat yok, ölmek istiyorum.
 
Son düzenleyen: Moderatör:
KS
KS
D

darkgamer

Hectopat
Katılım
21 Ocak 2019
Mesajlar
290
özel ders almayı düşündünüz mi?
Daha önceden aldım. Hoca anlatırken bir süreden sonra hiç anlamadığımı fark edince sanki ben anliyormuşum gibi kendi kendine anlatmaya başladı. Sonra bıraktım tabii.

Sona doğru intahar mektubuna bağlıyor.
Bu konuda fikirlerimi internet ortamı olduğu için açık açık dile getiremiyorum maalesef.
 
Yukarı