YKS eşit ağırlıktan ilk 10 bine girmek için günde kaç soru çözülmeli?

RichShinobi

Femtopat
Şu an okuduğum üniversiteden memnun değilim, tekrar sınava gireceğim ve hedefim benim için çok yüksek, eşit ağırlıktan ilk 10 bine girmeyi hedefliyorum.
Matematiğim çok kötü, edebiyat, tarih, coğrafya gibi derslerim ise oldukça iyi bunlara pek ağırlık vermem ama matematiğim dediğim gibi çok kötü.
Ders çalışmak için pek zamanım yok günde 4-5 saat ayırabiliyorum. İlk 10 bine girmek için sizce günde kaç soru çözülmesi gerekir?
Ben mart ayına kadar günlük 200-300 soru çözmeyi planlıyorum (her gün matematikten 100 soru), Mart ayından sonra ise bunu en az 500 soruya çıkarmayı düşünüyorum ama böyle başarılı olur muyum bilemiyorum.
Düşüncelerinizi ve tavsiyelerinizi belirtirseniz çok sevinirim.

Her insanın konuyu anlaması farklıdır. Sen 100 soru çözerek anlayabilirken başka biri hiç soru çözmeden de anlar. Bunu kendin belirlemelisin. Ayrıca TM'den ilk 10.000 yapmak istiyorsan matematik şart.
Evet her şey matematiğime bağlı, elimden geleni yapacağım ama sınav gününe kadar istediğim seviyeye çıkarabilir miyim bilemiyorum, bu durum beni biraz endişelendiriyor.

Evet her şey matematiğime bağlı, elimden geleni yapacağım ama sınav gününe kadar istediğim seviyeye çıkarabilir miyim bilemiyorum, bu durum beni biraz endişelendiriyor.
Üniversiteni dondurduğunu ya da derslere gitmediğini varsayarsak daha 1 seneye yakın vaktin var. Virüs dolayısıyla da evde olduğundan 24 saat boşsun. Kendine program hazırla gerisi çorap söküğü gibi gelecek.

Geri
Yukarı