YKS geometri ne zaman bitmeli?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

663803

Kilopat
Arkadaşlar ben temmuzun başından beri Rehber Matematik ile 0'dan Geometri serisini takip ediyordum ama çok fazla faydasını göremediğim için başka kanallara baktım. Kenan Kara ile Geometri kanalını keşfettim ve onunda kampı olduğunu ve 1 Temmuz'da başladığını gördüm. Ben de bu hafta onun kampına başladım hatta dün videolarını izledim, yarın da sorularını çözmeye başlayacağım. Sorum şu ki bu kamp 1 Temmuz'da başlayanlar için şubatın son haftası bitecekmiş. Ben de nisanın ortası ile sonu arasında bitireceğim. Çok mu geç olur geometri için? Ne yapmalıyım? 2 haftanın konusunu 1 haftada yapayım diyorum ama bazı haftalar deneme çözümü oluyor. Bazı konuların 5-6 adet videosu var. Bunu 2 haftaya sıkıştırırsam 12-13 video izlemem ve bunları 2 kaynaktan çözmem gerekiyor. Çalıştığım bütün dersleri güzelce götürüyorum, takip ediyorum ama şu geometri işi yüzünden tokat yemişe döndüm. Hızlıca bitirmeye çalışsam çok zor olacak hem de okul açılacak 2 haftaya. Ne yapacağımı şaşırdım, kafayı yemek üzereyim...

Ben sıfırdan (açılar ve üçgenler temelim vardı) 19 Mayıs'ta başlayıp 37 günde Kenan Kara'nın 112 videoluk serisini izleyip 1-2 kaynağı bitirip geometri maceramı tamamlamıştım, son video bittiğinde sınava 10 gün kalmıştı. Ama o 37 günlük süreçte sadece geometri bakmıştım.

Ben sıfırdan (açılar ve üçgenler temelim vardı) 19 Mayıs'ta başlayıp 37 günde Kenan Kara'nın 112 videoluk serisini izleyip 1-2 kaynağı bitirip geometri maceramı tamamlamıştım, son video bittiğinde sınava 10 gün kalmıştı. Ama o 37 günlük süreçte sadece geometri bakmıştım.
Hocam ben sizi başka YKS konularına bakarken görmüştüm. Düşüncelerinizi yazmanıza sevindim. O zaman artık 2 haftalık konuyu tek haftada yapmaya çalışacağım. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Silinen üye Benim aslında demek istediğim sıkıştırmanın bir manası yok, benim 2. Sınava girişimdi o dönem o yüzden yumurta kapıya sıkıştığı için çok üstüne gitmiştim. Sizin yeterince zamanınız varsa hepsini güzelce sindirerek öğrenin, benim gibi son ana bırakırsanız insanı oldukça yıpratan fedakarlıklar yapmanız gerekebilir.

Aslında bana kalırsa erkenden bitmeli. Hani limit, türev gibi mantığı olmadığından bolca soru çözmelisiniz. Kural var, kurala bağlı bir soru var. Bu kadar yani geometri. Bir limit, bir logaritma, bir türev de kural vs içeriyor ama onların belli başlı bir mantığı var; geometri ise direkt kuralları ezberle, bitti.

@Silinen üye Benim aslında demek istediğim sıkıştırmanın bir manası yok, benim 2. Sınava girişimdi o dönem o yüzden yumurta kapıya sıkıştığı için çok üstüne gitmiştim. Sizin yeterince zamanınız varsa hepsini güzelce sindirerek öğrenin, benim gibi son ana bırakırsanız insanı oldukça yıpratan fedakarlıklar yapmanız gerekebilir.
Yeterince zamanım var fakat şu anki gittiğim plana göre bütün derslerim Şubat-Mart arasında bitecek tekrarları ile birlikte. Geometrinin de Nisan'a kalmasını pek istemiyorum. 2 Haftanın konusunu şu anda planladım ve yetişiyor hocam. Deneyeceğim şansımı, baktım olmuyor tek tek giderim.

Konular çok uzun değil, ana başlıklardan 250'şer soru çözüp hızlıca bitirmen kârına olur. Sonrasında ise denemeler+yeni kaynaklar ile hem tekrar hem de yeni tarz sorular görmüş olursun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı