YKS için mezuna kalmalı mıyım?

Berkay Bilgin

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar ben YKS'ye girdim EA öğrencisiyim 327 puan yaptım sıralamam 112.000. Sayısalda 241 puan yapmışım. Ben 1 sene daha bekleyip dershaneyle falan sayısal puanı 320 330 filan yapmak istiyorum yapabilir miyim ya da yapmalı mıyım? Bir de diyelim ki bekledim şöyle bir şeyler duydum eğer 1 sene beklersem ve tercih yapmasam bile 2019 senesinin mezunları kontenjanlara yerleştirilirken benden öncelikli oluyorlarmış o doğru mu? Son olarak tercih yapmazsam okulun verdiği puan düşer mi? Bana 52 puan verdi bu sene. O puanı seneye de kullanmak istiyorum tercih yapmazsam olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bölümün neyse ondan hazırlan. Puan düşmüyordu YGS zamanında. Ancak bu yıl tercih yapıp kazanırsan o zaman düşer. Öncelik de olmaması lazım. Ancak TM öğrencisi olarak Türkçeyi iyi öğrenip o şekilde girmenizde fayda var.

Bölümün neyse ondan hazırlan. Puan düşmüyordu YGS zamanında. Ancak bu yıl tercih yapıp kazanırsan o zaman düşer. Öncelik de olmaması lazım. Ancak TM öğrencisi olarak Türkçeyi iyi öğrenip o şekilde girmenizde fayda var.
tamam işte ben tercih yapmıycam şu an sadece sınava girdim seneye puan düşecek mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı