YKS için soru bankası tavsiyeleri

Puding Bey

Hectopat
Lise 3. sınıfa giden birisiyim. Sınav yayınlarından konu anlatımlı test kitabı satın aldım ve çözmeye başladım. Ancak her konuda sadece 12 tane soru koymuşlar ve bu bana az geldi. Sizlerin tavsiye ettiği 9. sınıftan 12. sınıfa kadar YKS'de çıkacak olan konu anlatımlı test kitabı var mı? :)

Konu anlatımlı soru bankalarında zaten normal soru bankalarına göre az soru bulunur ama siz tüm dersler felan mı aldınız? 12 soru da baya az geldi.
Size tavsiyem konu anlatımını internetten dinleyin, soru bankasından çözün.
Sizlerin tavsiye ettiği 9. sınıftan 12. sınıfa kadar YKS'de çıkacak olan konu anlatımlı test kitabı var mı? :)
4 senenin konusunu birden anlatan bir kitap almak faydasız olur kanımca, işin detayını öğrenemezsin. Malesef her ders için ayrı ayrı alman lazım TYT-AYT şeklinde.

Konu anlatımlı soru bankalarında zaten normal soru bankalarına göre az soru bulunur ama siz tüm dersler felan mı aldınız? 12 soru da baya az geldi.
Size tavsiyem konu anlatımını internetten dinleyin, soru bankasından çözün.

4 senenin konusunu birden anlatan bir kitap almak faydasız olur kanımca, işin detayını öğrenemezsin. Malesef her ders için ayrı ayrı alman lazım TYT-AYT şeklinde.
Yani TYT için 9. sınıftan başlayıp, her ders için ayrı kitap alacağım; AYT için 9. sınıftan bşalayıp her ders için ayrı kitap alacağım. İkisi içinde geçerli yani?

Hayır, benim anlatışımda hata oldu galiba kusura bakmayın. Şimdi, piyasada TYT ve AYT soru bankaları mevcut. TYT soru bankaları, her ders için 9 ve 10. sınıfın konularıyla ilgili sorular içeriyor. AYT kitapları ise 11 ve 12. sınıfa ait sorular içeriyor. Mesela TYT Matematik soru bankası 9 ve 10. sınıf Matematik müfredatını içeriyor. Verimli bir çalışma için her ders için ayrı ayrı alınması gerekiyor bu kitaplardan. Yani ders başı 2 kitap.

Geometri ve Türkçe kısa olduğu için TYT-AYT birlikte oluyor genelde istisnai olarak.

Bu arada, Koronavirüs nedeniyle bazı konular kalktı. Kitapların içeriği güncellenecek olabilir, isterseniz bekleyin. Ayrıca 11. sınıfta olduğunuzu belirtmişsiniz, bu biraz sıkıntı. 11. sınıfın bazı konularını tatil nedeniyle görmeyeceksiniz ama 12. sınıfı göreceksiniz dolayısıyla işler karışık, bilmem anlatabildim mi?

@Vavien. adlı arkadaş da belki yardımcı olur.

Hayır, benim anlatışımda hata oldu galiba kusura bakmayın. Şimdi, piyasada TYT ve AYT soru bankaları mevcut. TYT soru bankaları, her ders için 9 ve 10. sınıfın konularıyla ilgili sorular içeriyor. AYT kitapları ise 11 ve 12. sınıfa ait sorular içeriyor. Mesela TYT Matematik soru bankası 9 ve 10. sınıf Matematik müfredatını içeriyor. Verimli bir çalışma için her ders için ayrı ayrı alınması gerekiyor bu kitaplardan. Yani ders başı 2 kitap.

Geometri ve Türkçe kısa olduğu için TYT-AYT birlikte oluyor genelde istisnai olarak.

Bu arada, Koronavirüs nedeniyle bazı konular kalktı. Kitapların içeriği güncellenecek olabilir, isterseniz bekleyin. Ayrıca 11. sınıfta olduğunuzu belirtmişsiniz, bu biraz sıkıntı. 11. sınıfın bazı konularını tatil nedeniyle görmeyeceksiniz ama 12. sınıfı göreceksiniz dolayısıyla işler karışık, bilmem anlatabildim mi?

@Vavien. adlı arkadaş da belki yardımcı olur.
Estağfurullah. Şu an daha çok iyi anladım. Benim için konuyu görememek sorun değil. Yani okula gitmeden de öğrenebilirim, ondan sonra testleri çözebilirim bence. YouTube boşuna mı var ? :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı