YKS ile yeniden üniversiteye yerleşince tecil süresi devam eder mi?

HooDue

Decipat
Makaleler
1
2 yıl sonra şutlanıyorsun diye biliyorum.
Ben de öyle biliyorum hocam. Bir şey daha soracağım. Hocam ben 4 yıllık yazdım ve 4 yıl tecilim sisteme düştü. Sorum şu bu sene tekrar YKS'ye girsem ve 4 yıllık hazırlık bölümü olmayan bir bölüm versem tecil devam eder mi? Veya hocam bölüm değiştirebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:

Bitirici

Decapat
Bende öyle biliyorum hocam. Bir şey daha soracağım. Hocam ben 4 yıllık yazdım ve 4 yıl tecilim sisteme düştü. Sorum şu bu sene tekrar YKS'ye girsem ve 4 yıllık hazırlık bölümü olmayan bir bölüm versem tecil devam eder mi? Veya hocam bölüm değiştirebilir miyim?

Tekrar girersen kaydını sildirip yeni üniversiteye girersin.

KS
KS
H

HooDue

Decipat
Makaleler
1
Yararlanırsın bir okulda kayıdın olduğu sürece zaten okul otomatik olarak senin tecil işlemlerini yapıyor.
Hocam teşekkürler. Demek istediğim tekrar yazayım. Şimdi 4 yıllık kamu yönetimi sayeside 4 yıllık tecil hakkım var ya lisans okuyorum diye. Ben bu kaydı sildirip başka bir 4 yıllık okursam hala 4 yıllık tecil hakkımı kaybetmem değil mi?

KS
KS
H

HooDue

Decipat
Makaleler
1
Sildirirseniz gider nasıl yani anlamadım?
Hocam ben şimdi kamu yönetimi 4 yıllık okuyorum. Bu bölümden kaydımı sildirip başka bir 4 yıllık bölüme geçersem yks ye girip o zaman tecil hakkımı kaybetmiş olurum değil mi yani bunu yaparsam? Yatay geçiş yapsam sıkıntı olmuyor galiba öyle biliyorum bilginiz var mı?

Yeni konular

Yukarı