YKS İngilizce dil sınavı için kitap önerisi

LightSelami

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, bu sene YKS İngilizce dil sınavına hazırlanmak istiyorum. Fakat internette bir sürü kitap var. Hangi kitapları önerirsiniz?

Not: B2 seviyesinde ingilizcem var. Udemy'den de sıfırdan C2'ye İngilizce kurs setim var.

Merhaba, bu sene YKS İngilizce dil sınavına hazırlanmak istiyorum. Fakat internette bir sürü kitap var. Hangi kitapları önerirsiniz?

Not: B2 seviyesinde ingilizcem var. Udemy'den de sıfırdan C2'ye İngilizce kurs setim var.
Bence elindekiler gayet yeterli. Anadili ingilizce olanlar dışında kimsenin ki c2 olamaz zaten. Seviyeni c1 yapmak istiyorsan bol bol kitap oku ve phrasal verbs gibi grammar konularına çalış yeterli olacaktır. Listeningde b2 ise eğer çalışmak istersen zaten senin seviyendeki birisine önerebileceğim tek şey dili ağır filmler izlemek olacaktır.

Cambridge'in Grammar in Use serisini öneririm. 3 kitaptan oluşuyor :
Essential Grammar in Use, English Grammar in Use ve Advanced Grammar in Use. Sırasıyla A1-A2, B1-B2 ve C1-C2 seviyeleri.

Bu kitaplar ielts, toefl gibi sınavlara uyumlu hazırlanan kitaplar. Bence İngilizce için zaten test kitabıyla falan uğraşmayın, belli bir temel kazandıktan sonra Youtube'da, Reddit'de vakit geçirmek bile bir antreman oluyor zaten. Benim önerim budur.

Geri
Yukarı