YKS matematik +30 net nasıl yapılır?

KS
KS
headyy

headyy

Hectopat
Geometri demişler de geometrinin matematiğe dahil olması, hatta matematiği doğurması dışında sorun yok.
Benim okuduğum okulda geometri dersi kaldırılalı çok oldu. Başka okullarda da kaldığını sanmıyorum.

Kapasiten varsa oturup çalışarak yapabilirsin. Kapasiten yoksa ne yaparsan yap, olmaz.
Ben, Türkiye'de matematiğin fazla "kapasite" ile alakalı bir konsept olduğunu düşünmüyorum şahsen. Ne kadar çok soru tipi ezberlersen o kadar başarılı oluyorsun. Problemlerin tahlili için biraz analitik düşünce yeteneği gerekiyor yalnızca. Bu da "anlama ve yorumlama" ile alakalı bir durum. Yani Türkçe.
Geometri ise dediğiniz gibi, ayrı bir ders olmaktan çıktı. Artık matematiğin içinde. Şekilleri çözümlemek için çok gerekli.
Yorumlarınız için size ve diğer yazar arkadaşlara minnetlerimi sunuyorum. :)

Vavien.

Terapat
Makaleler
6
Yer
İstanbul
Tüm dersler kapasite ile alakalı. Ezber ile bir yere kadar gidilir. Sonra gelip yeni nesil soru diye bir şey uydurup ağlayanlara katılırsınız.
Her insan her şeyi anlayamaz.

KS
KS
headyy

headyy

Hectopat
Tüm dersler kapasite ile alakalı. Ezber ile bir yere kadar gidilir. Sonra gelip yeni nesil soru diye bir şey uydurup ağlayanlara katılırsınız.
Her insan her şeyi anlayamaz.
Donanımlı bir aptal, donanımsız bir zekiden her daim bir yaka daha üstündür. Çalışarak yapılamayacak çok az şey olduğuna inanıyorum. Çalışma seviyesi de kapasiteye göre değişiyor tabii.

Yukarı