YKS sınav başvurusu nasıl yapılır?

MahoAga

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar. Malum gündem yüzünden YKS sınavı başvurusunu unutmuşum ve yarın son günmüş. Yeni kimlik kartım ve e-Devlet şifrem yok ne yapabilirim?
Sanırım 2 seçeneğim var, birincisi okula gidip eski kimliğimle başvuru yapmak ama okulumun bu yetkisi var mı vesaire bilmiyorum her okulun var mıdır?

2. olarak nüfus müdürlüğüne gidip yeni kimlik alıp o kimlik ile e-Devlet şifresi almak ama şöyle bir sorun var bildiğim kadarıyla böyle yerler randevu ile çalışıyor ve benim zamanım yok. Eğer randevu alabilirsem direk o an bana geçici kimlik verirler mi yoksa boşa mı gitmiş olurum? Yardım ederseniz müteşekkir olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayatının en önemli sınavlarından birisi için başvuruyu son güne bırakman senin sorumsuzluğun. Üzgünüm ama gerçek bu. Yapacak bir şeyin yok gibi görünüyor, geçmiş olsun. Hedef 2022. Geç başvuruya yetişirsiniz umarım..

Hemen bir ÖSYM bürosuna gidip şifre al başvurunu yap!

ÖSYM bürosu eski kimlik kabul etmiyor diye biliyorum.
Geç başvuru yapacağınız içi ekstra ücret ödersiniz. Eski kimlik ile yapmak daha mantıklı bence. Yeni kimlik çıkartmak, şifre almak falan çok uzun iş.

Haklısınız en iyi çözüm okula gidip başvurmak.
Hayatının en önemli sınavlarından birisi için başvuruyu son güne bırakman senin sorumsuzluğun. Üzgünüm ama gerçek bu. Yapacak bir şeyin yok gibi görünüyor, geçmiş olsun. Hedef 2022. geç başvuruya yetişirsiniz umarım.

Evet benim sorumsuzluğum insanlık hali bu kadar önemli şeyler bile unutulabiliyor ne yazık ki. Ama sorumsuzluğun üstünü kapatmak için yapabiliceğim şeyler var ve onları bulmaya çalışıyorum oturup beklemekten iyidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı