YKS son 70 günde ne yapılmalı?

CoolMucit

Hectopat
Sorularda çok oyalanıyorum. Bundan sonra ful deneme yapacağım gibi geliyor ama biyoloji konusunda aşırı eksiğim var. Benim gibi olanlar ne durumda? Taktik-öneri verin.

Siz yine iyisiniz ben bu zamana kadar çalıştığım konulardan neredeyse hiç soru çözmedim ama bayağı konu çalıştım. Sadece denemelerle gitsem bir faydası olur mu bilmem. AYT mat trigo dizi ve lti kaldı, kimya sadece birkaç konuya çalıştım fizikte sadece dalga mekaniği ve basit harmonik hareket kaldı. Biyoloji ise henüz hiç başlamadım ve mezunum

Konuları bitirdiğiniz derslerde denemelere yoğunlaşabilirsiniz ve yanlışlarınıza göre tekrar yaparsınız.
Ama konu eksiğiniz varsa öncelik konu çalışmakta olsun.
Genel olarak bakınca daha erken bir zamandayız yoğun denemeler için.

Siz yine iyisiniz ben bu zamana kadar çalıştığım konulardan neredeyse hiç soru çözmedim ama bayağı konu çalıştım. Sadece denemelerle gitsem bir faydası olur mu bilmem. AYT mat trigo dizi ve lti kaldı, kimya sadece birkaç konuya çalıştım fizikte sadece dalga mekaniği ve basit harmonik hareket kaldı. Biyoloji ise henüz hiç başlamadım ve mezunum
Hangi mesleği hedefliyorsun?

Artık her gün bir adet TYT, iki-üç günde bir de AYT denemesi çözülmeli; onlar dışında bol branş denemesi çözülmeli. Konu çalışırken eksiklerinizi de kapatın ve o konuyla alakalı da bol soru çözün tabi. Yavaştan MEB kitaplarını da çözmeye başlayabilirsiniz, iki günde bir kitap bitirseniz iyi olur ( Soru sayısı az olduğu için rahat biter, bir günde bile bitirebilirsiniz. ).

Hocam bu saate kadar artık YKS için taktiğiniz, soru çözme tarzınız oturmuş olmalı. Bunlar tamamsa geriye eksik kalan konularınıza odaklanın. Biyoloji çok sözel bir ders, bunun için aklınızda bolca kodlama taktikleri olsun. Eminim başarılı olacaksınız.

Hocam bu saate kadar artık YKS için taktiğiniz, soru çözme tarzınız oturmuş olmalı. Bunlar tamamsa geriye eksik kalan konularınıza odaklanın. Biyoloji çok sözel bir ders, bunun için aklınızda bolca kodlama taktikleri olsun. Eminim başarılı olacaksınız.
Hocam sizin biyolojiniz nasıl, veya nasıldı? Bir türlü anlayamıyorum şu dersi fizik kimya matematik geometrim iyidir ama şu biyolojiyi hiç yapamıyorum. Dersanede anlatıyorlar hep karmaşık latince kelimeler var. Dolaşım konusu Türkçe başlamıştı, ilk baş anlıyordum dedim tamam yaparım bunu, sonra bi girdi latince hormonlar falan filan.. Yok abi bunları aklımda tutmam mümkün değil diyorum. Hafızam da öyle zayıf falan değil, diğer derslerdeki formülleri hiç unutmam. Fizik kimya geometri bitti, toplasan 100'den fazla formül vardır hepsi aklımda. Ama şu ders kafamda durmuyor, daha doğrusu kelimeleri bile telaffuz edemiyorum ki. Yok bilmem ne sinojen falan. İşin komik tarafı ise sınıfta matematik, fizik derslerine katılan 2 kişiden biriyim, çoğu kişi bu derslerde zorlanıyor ama herkes biyolojiye katılıyor bir şeyler söylüyor ama ben çıtı çıkmayan tek kişiyim sınıfta. Bende mi bir sorun var acaba diyorum? 0 biyoloji sıralamada geriye atar beni o yüzden bi 5-6 net yapayım diyorum en azından. Nasipse 1-2 haftaya 11. Sınıf meb kitabından başlıyorum. Sonra da 12 kısmına bakarım. Bir taktiği, kolay yolu vs. yok mu hocam nasıl çalışabilirim şu derse?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı