YKS sonucuna göre nasıl tercih yapılmalı?

Ezelalper

Decapat
Yer
Bozüyük, Bilecik
Evet, görüldüğü üzere berbat bir sıralamam var. Arkadaşlar sizce tercihleri nasıl yapmak gerekiyor? Mesela atıyorum bu sene herkesin sıralaması kaydığı için 2021'de 40k ile alan yere 45-50k ile girilebilir mi? Dershaneye gidip onlara da soracağım, şu anda da internetten araştırıyorum ama sizlerin de düşüncelerini almak istedim. Bu arada tercihlerimi dil ve sözel üzerinden yapmayı düşünüyorum.

sınav.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam neden böyle dediniz? Bir tanıdığımız Bolu üniversitesinde uluslararası ticaret ve lojistik okudu, mezun olur olmaz da iş buldu. Şu anda İstanbul'da.

Eşit ağırlıktan lojistik bölümlerini yazabilirsiniz 3 ya da 4 tane muadili olan bölüm vardi diye hatırlıyorum. Havacilik yönetimi, işletme de bakabilirsiniz. Ana mesajdaki soruya gelirsek, 2021'de 40k ile kapatan bir yere bu sene 45 50k ile girmeniz imkansız maalesef. Geçen sene 72K ile kapatan devlet hukuk unileri bu sene 45k bekliyorlar durumu böyle özetleyeyim.

Hocam neden böyle dediniz? Bir tanıdığımız Bolu Üniversitesinde Uluslararası Ticaret ve Lojistik okudu, mezun olur olmaz da iş buldu. Şu anda İstanbul'da.
Aklınıza takılan bir şey olursa yazabilirsiniz.Tercih listesini hazırladığınızda buraya atarsanız değerlendirebilirim.Eşit ağırlıkta çok bolum var unutmayın.Ama bir üniversiteden sizin elinizden tutup işe sokmasini da beklemeyin her şey kendini geliştirmekte bitiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eşit ağırlıktan lojistik bölümlerini yazabilirsiniz 3 ya da 4 tane muadili olan bölüm vardi diye hatırlıyorum. Havacilik yönetimi, işletme de bakabilirsiniz. Ana mesajdaki soruya gelirsek, 2021'de 40k ile kapatan bir yere bu sene 45 50k ile girmeniz imkansız maalesef. Geçen sene 72K ile kapatan devlet hukuk unileri bu sene 45k bekliyorlar durumu böyle özetleyeyim.

Aklınıza takılan bir şey olursa yazabilirsiniz.Tercih listesini hazırladığınızda buraya atarsanız değerlendirebilirim.Eşit ağırlıkta çok bolum var unutmayın.Ama bir üniversiteden sizin elinizden tutup işe sokmasini da beklemeyin her şey kendini geliştirmekte bitiyor.
Çok iyi olur dostum, gerçekten. Başka önerebileceğin bölümler varsa yazarsan çok sevinirim. Boşta kalmamak adına sözel ve dilden de bölümler yazmayı düşünüyorum.

Çok iyi olur dostum, gerçekten. Başka önerebileceğin bölümler varsa yazarsan çok sevinirim. Boşta kalmamak adına sözel ve dilden de bölümler yazmayı düşünüyorum.

Dilden yurt dışı açısından Amerikan kültürü ve edebiyatı önerebilirim üniversiteler belirli programlarla öğrencilerini Amerika'ya gonderebiliyor. Eşit ağırlık alanında da iktisat, ekonomi onerebilirim.

Dilden yurt dışı açısından Amerikan kültürü ve edebiyatı önerebilirim üniversiteler belirli programlarla öğrencilerini Amerika'ya gonderebiliyor. Eşit ağırlık alanında da iktisat, ekonomi onerebilirim.
Ne yazık ki Amerikan Kültürü ve Edebiyatı hiçbir yerde tutmuyor. İktisat, Ekonomi bu bölümlere bakabilirim, teşekkürler. Aklınıza başka gelirse lütfen bana dönün hocam bu sıralamalarla bir yere girmem lazım. Biliyorum rezalet bir sıralama ama yapacak bir şey yok artık yolumuza bakacağız.

Ne yazık ki Amerikan kültürü ve edebiyatı hiçbir yerde tutmuyor. İktisat, ekonomi bu bölümlere bakabilirim, teşekkürler. Aklınıza başka gelirse lütfen bana dönün hocam bu sıralamalarla bir yere girmem lazım. Biliyorum rezalet bir sıralama ama yapacak bir şey yok artık yolumuza bakacağız.

Olmuş artık yapacak bir şey yok 1 milyondan 2 yıllık iklimlendirme okuyup kliMacı olan ve şimdi mühendislerden fazla kazanan arkadaşlarım var her şey biraz şans ve yetenekten geçiyor.

Geri
Yukarı