YKS üniversite başarı sıralaması tercihe etkisi

dertlisun

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese selamlar, dil bölümünden sınava girdim ve istediğim üniversite 14.100 gibi bir sıralama ile alırken benim sıralamam 16.152 sizce bu üniversiteyi tercih listeme yazmam mantıklı olur mu? Bu tercihin gelebilme şansı var mıdır? Teşekkürler şimdiden.

Öncelikle herkese selamlar, dil bölümünden sınava girdim ve istediğim üniversite 14.100 gibi bir sıralama ile alırken benim sıralamam 16.152 sizce bu üniversiteyi tercih listeme yazmam mantıklı olur mu? Bu tercihin gelebilme şansı var mıdır? Teşekkürler şimdiden.
Yazın hocam ek kontenjan falan olunca alabiliyorlar.

Teşekkür ederim hocam, ek kontenjan haricinde sanırım böyle bir farkın pek gerçekleşmesi mümkün değil anladığım kadarıyla.
Hayır bir ihtimal alınabilirsiniz. Ben LYS sonuçlarıma bakıp tercih yaparken öğretmenimiz puanlarınızda 4 bin civarı oynamalı yerleri yazın demişti.

Teşekkür ederim hocam, ek kontenjan haricinde sanırım böyle bir farkın pek gerçekleşmesi mümkün değil anladığım kadarıyla.
Tamamen tercih edecek kişilere bağlı. İmkansız da değil aşırı mümkün de. Bir de dilcisiniz sanırım, sınav zor muydu?

Geri
Yukarı