YKS'nin MSÜ'ye etkisi nasıl olur?

MFG

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, seneye MSÜ sınavına gireceğim ve hedefim Hava Harp Okulu. Merak ettiğim şey askerlik taban puanları YKS sınavının taban puanları mı yoksa MSÜ sınavının taban puanları mıdır? Ona göre bir çalışma şekli ayarlayacağım.

MSÜ’ye göre alım yapılır ancak HHO’da sayısal puana da bakılıyor bildiğim kadarıyla. Sanırım 100-150 bin sıralaması olanlar genelde gidebiliyor. Ben öyle hatırlıyorum.

MSÜ'ye göre alım yapılır ancak HHO'da sayısal puana da bakılıyor bildiğim kadarıyla. Sanırım 100-150 bin sıralaması olanlar genelde gidebiliyor. Ben öyle hatırlıyorum.

Sıralama önemli onu biliyorum fakat aklıma takılan taban puanları kısmında 350 puan sayısal diyor peki bu adam 350 puanı YKS'den mi yaptı MSÜ'den mi?

Sıralama önemli onu biliyorum fakat aklıma takılan taban puanları kısmında 350 puan sayısal diyor peki bu adam 350 puanı YKS'den mi yaptı MSÜ'den mi?
350 Sayısal puan demek YKS SAYISAL PUANI demek. MSÜ sadece TYT benzeri bir sınavdır. Orada sayısal sözel puanı olmaz, TYT’deki gibi tek MSÜ puanı olur. YKS de ise artı olarak AYT olduğu için adından da anlaşıldığı gibi (ALAN YETERLİLİK SINAVI) sayısal, sözel, EA gibi alanlar burada ayrılır. Yani bahsi geçen puan türü YKS’dedir. Umarım anlatabildim.

350 Sayısal puan demek YKS SAYISAL PUANI demek. MSÜ sadece TYT benzeri bir sınavdır. Orada sayısal sözel puanı olmaz, TYT’deki gibi tek MSÜ puanı olur. YKS de ise artı olarak AYT olduğu için adından da anlaşıldığı gibi (ALAN YETERLİLİK SINAVI) sayısal, sözel, EA gibi alanlar burada ayrılır. Yani bahsi geçen puan türü YKS’dedir. Umarım anlatabildim.
1685456889945.png

örnek bir msü sınav sonucu buldum sayısal sözel ayrı?

Yeni konular

Geri
Yukarı