YKS'ye 210 gün kala nasıl çalışmalıyım?

unknown11212

Centipat
Daha fazla  
Neredeyse bugüne kadar hiç çalışmadım. TYT deneme netlerim 30-40 arası sürünüyor. Bu sene mezun senem ve artık gitmem gerekiyor. Ailemin 1 sene daha etüde yollama şansı yok. Hedefim ilk 100.000 fakat çalışmaya başlayamıyorum bile. Ne yapmalıyım? Nasıl çalışmalıyım? Sayısaldan sınava gireceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu zamana kadar ne yaptın? Geçen sene ailen dershaneye yollamış bir de. Neyse, önce kendine güzel bir program yap ve çalışmaya başlarken önce konu anlatımlı video izle. Sonra soru çözüm videoları var onlara bak en son ama kendinden emin olduğun zaman test çözmeye başla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu zamana kadar ne yaptın? Geçen sene ailen dershaneye yollamış bir de😕 neyse önce kendine güzel bir program yap önce konu anlatımlı video izle sonra soru çözüm videoları var onlara bak en son ama kendinden emin olduğun zaman test çözmeye başla👍🤩
Geçen sene yollamadılar. Sadece bu sene yazıldım. Sadece 1 defa daha mezuna kalırsam etüde gidemeyeceğim. O yüzden öyle dedim.

• Konu eksiğini kapatmak için:
En mantıklısı deneme çözmeye başlayıp eksiğinin olduğunu fark ettiğin konuları tekrar et ve 2-3 test soru çözüp pekiştirmeye çalış.
Süre sıkıntısı çekmemek için şimdiden her hafta aynı saatte süre tutarak kendine deneme yap, çözemediğin soruları mutlaka çözdür ve üstte yazdığım gibi tekrar çalış.

• Yeni öğrendiklerini eksik bırakmamak için:
Yeni öğrendiğin konuları her gün eve gelince yarım saat gözden geçir ve en az bir test çözmeden yatma.
Öğrendiğin konuları küçük bir deftere her ders için ayrı bir sayfaya olacak şekilde not al ve yanına çözdüğün soru sayılarını yaz. Konu eksiğin kapandıkça motivasyonun da artacaktır.
Yeni gördüğün konuları listeden kontrol ederek haftalık 1 test olacak şekilde tekrarla, unutmanı engeller ve eksik olan yerleri fark etmeni sağlar.

Netlere fazla takılma, kimse full çekerek çalışmaya başlamadı. Netlerin zamanla artacak bir şey, sen planlı bir şekilde çalışırsan kimse seni tutamaz.

Bence kendine sıralama hedefi koyma hatasına düşme, önce elinden geldiği kadar çalış sıralama kendiliğinden gelir zaten. Zamanını şu sıralama iyi bu kötü diye boşa harcama.

• İmkanın varsa multivitamin kullan. Alacak durumun yoksa Bemiks-C Draje vitamin var, fiyatının 35 lira olması lazım. Her sabah ondan kullan.
Umarım işine yarar, kaynak 20K derece yapmış birisi.

Geçen sene yollamadılar. Sadece bu sene yazıldım. Sadece 1 defa daha mezuna kalırsam etüde gidemeyeceğim. O yüzden öyle dedim.

İyi o zaman bu dediklerimi yap ama lütfen ders çalışmaya başlarken zihnini boşalt ve başka işlerle odaklanma👍 şuna dikkat et örnek vereyim 5 dakika mola verdin süre bitince derse otur🤚 2 dakika daha oyalanayım deme 2 dakika olur sana 2 saat.

Aralık sonuna kadar TYT denemesinde 70 net yapacak kıvama gelmen lazım. Ocak-Nisan arası AYT 45 net civarına gelmen lazım. Hızlandırılmış program. TYT bilmeden AYT yapamazsın. Mezun senen vaktin var yaparsın. (12.sınıfım)

Sabah erkenden kalkıp eksik konuları bilmediğin konuları şubat ayına kadar halletmeye çalış. Haziran ayına kadar AYT çalış. Bu konuyu geçen ay açsaydınız daha rahat olabilirdiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı