YKS'ye hazırlanırken soru çözmeye vakit kalmıyor

EmreYigen80

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam.
Öncelikle kendimi tanıtayım. Ben üniversite sınavına çalışan 12. sınıf bir öğrenciyim. Alanım eşit ağırlık ve liseyi açıktan okuyorum. Soruma gelecek olursak ben üniversite sınavına çalışmaya çok geç başladım. Sebebi ise benim tamamen salaklığım ve pek umursamamam. Ama sonradan da olsa aklım başıma geldi ve çalışmaya başladım. Şu an genel olarak bakacak olursak %25'i bitti diyebilirim. Fakat şöyle bir sıkıntı mevcut, konuları yetiştirmeye çalışmaktan test çözmeye vaktim kalmıyor. Test çözmem gerektiğini biliyorum ama inanın konu eksiklerim fazla olduğundan (özellikle matematikte AYT matematiğe hiç başlayamadım daha.) Bana ne yapmamı önerirsiniz? Az konu çalışıp soru çözmek mi, yoksa konuları yetiştirip sınava 1-2 ay kalasıya Full tekrar + test mi çözmek mi? Şu an çıkmazın içine düştüm yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürlerimi sunarım.
Soru çözümü derken günlük paragraf + problem çözüyorum onun dışında.

Benim geçen sene yaptığım en büyük hata soru çözmemekti. Problem ve Paragrafı kenara koyup soru çözmeye odaklanabilirsiniz. Her ne kadar AYT Matematiğe başlamamış olsanız bile sınava 145 gün var 100-120 gün içerisinde çok rahat bir şekilde bitebileceğini düşünüyorum. Her iki günde bir TYT Türkçe ve TYT Matematik denemesi çözerek paragraf ve problem çözme derdini de ortadan kaldırmış olursunuz.

Arkadaşlar selam.
Öncelikle kendimi tanıtayım. Ben üniversite sınavına çalışan 12. sınıf bir öğrenciyim. Alanım eşit ağırlık ve liseyi açıktan okuyorum. Soruma gelecek olursak ben üniversite sınavına çalışmaya çok geç başladım. Sebebi ise benim tamamen salaklığım ve pek umursamamam. Ama sonradan da olsa aklım başıma geldi ve çalışmaya başladım. Şu an genel olarak bakacak olursak %25'i bitti diyebilirim. Fakat şöyle bir sıkıntı mevcut, konuları yetiştirmeye çalışmaktan test çözmeye vaktim kalmıyor. Test çözmem gerektiğini biliyorum ama inanın konu eksiklerim fazla olduğundan (özellikle matematikte AYT matematiğe hiç başlayamadım daha.) Bana ne yapmamı önerirsiniz? Az konu çalışıp soru çözmek mi, yoksa konuları yetiştirip sınava 1-2 ay kalasıya Full tekrar + test mi çözmek mi? Şu an çıkmazın içine düştüm yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürlerimi sunarım.
Soru çözümü derken günlük paragraf + problem çözüyorum onun dışında.
Konuyu bilmeden soruyu çözemezsin, ikisini aynı anda götür.
Daha çok çalış, gerekirse günde 12 saat.
Gerekirse mezuna kal.

Herkes çalışırken siz yatmışsınız.Bunun cezasını mezuna kalaracak çekeceksiniz.Burda senin kötülüğün için birşey söylemiyorum lütfen yanlış anlama.Sadece geç başlamanın ve önceki yıllar çalışmamanın cezası bu.

Herkes çalışırken siz yatmışsınız. Bunun cezasını mezuna kalaracak çekeceksiniz. Burada senin kötülüğün için bir şey söylemiyorum lütfen yanlış anlama. Sadece geç başlamanın ve önceki yıllar çalışmamanın cezası bu.

Dostum istediğim bölüm sınıf öğretmenliği ve şu an için istediğim üniversitenin istediğim bölümünün netlerini denemelerde yapıyorum şu an 40-50 arası TYT'de netlerim. Daha bir sürü konu çalışılıp test çözülecek daha da artık göstereceğimi düşünüyorum.

Konuyu bilmeden soruyu çözemezsin, ikisini aynı anda götür.
Daha çok çalış, gerekirse günde 12 saat.
Gerekirse mezuna kal.

Kaldık hocam kaldık. Mezuna kaldık...

Herkes çalışırken siz yatmışsınız.Bunun cezasını mezuna kalaracak çekeceksiniz.Burda senin kötülüğün için birşey söylemiyorum lütfen yanlış anlama.Sadece geç başlamanın ve önceki yıllar çalışmamanın cezası bu.
Çekiyoruz hocam acı acı çekiyoruz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı