YKS'ye hazırlık için tavsiye

Kafama takılan bir şeyi sormak istiyorum:
İnsanlar çok farklı şeyler söylüyorlar. Biri yazın TYT'yi bitir 11-12'ye okul zamanı çalış diyor, biri hem 11 hem TYT'yi yazın bitir diyor, bir yandan YouTube'daki kamplara bakıyorum adam TAA Mart'ta TYT'yi bitirmeyi planlıyor. Ondan ötürü anlamadım ne yapacağımı.

Kafama takılan bir şeyi sormak istiyorum:
İnsanlar çok farklı şeyler söylüyorlar. Biri yazın TYT'yi bitir 11-12'ye okul zamanı çalış diyor, biri hem 11 hem TYT'yi yazın bitir diyor, bir yandan YouTube'daki kamplara bakıyorum adam TAA Mart'ta TYT'yi bitirmeyi planlıyor. Ondan ötürü anlamadım ne yapacağımı.

Hocam bence TYT'yi bitir ilk önce.
TYT bitmeden AYT'ye başlaman zor olur.(bende 12'ye geçtim bu yıl)

Selam! Ben 11. sınıftan 12. sınıfa geçiyorum ve hala daha YKS'ye yönelik çalışmaya başlamadım. Artık başlayacağım ama ne yapmam gerektiğini tam olarak çözemedim. Henüz dershaneye gitmiyorum, tanıdık bir hoca yok, okuldaki hocalarıma da şu ana kadar ders çalışmaya başlamadığımı öğrenmelerini istemediğim için danışmak istemiyorum. Sizden tavsiye istiyorum.
Derslerde durumum şu şekilde:

TYT Türkçe: Çalışmamama rağmen denemelerde 30 doğru yapıyordum yanlışlarım da genelde yazım yanlışlarından, sözcük bilgisinden vb.
TYT matematik: Denemelerde 17 18 boşum olurdu yaptığım sorulardan 2-3 yanlış çıkardı.

Hocam zaten TYT matematik okuduğunu anlama + dört işlem yani çok rahat deneme çözerek 20-30 net yaparsınız.

TYT matematik: Denemelerde 17 18 boşum olurdu yaptığım sorulardan 2-3 yanlış çıkardı. Boşlarım büyük oranda geometri.
Geometri'ye çalışmaya başladın mı? Eğer çalışmaya başlamadıysan Kenan Kara üzerinden götürebilirsin. Bir de kaynak olarak da temel soruları öğretmesi adına Karekök 0 Geometri olabilir, Geometri'yi yapabilmek için önce klasik soru şekillerini de bilmek gerekiyor.

Geometri'ye çalışmaya başladın mı? Eğer çalışmaya başlamadıysan Kenan Kara üzerinden götürebilirsin. Bir de kaynak olarak da temel soruları öğretmesi adına Karekök 0 Geometri olabilir, Geometri'yi yapabilmek için önce klasik soru şekillerini de bilmek gerekiyor.

Başlamadım ama zaten 11 çok da 0 sayılmam.

Eğer bu durumda doğru strateji uygularsan bence çok iyi sonuç elde edebilrisin..
Kimya'da Kimya adasını
Fizikte vip fizik
Coğrafya'da coğrafya ekranı
Türkçe'de rüştü hoca benim için çok iyi oldu..

Bu arada Din ve Felsefeyi önemsememezlik yapma. Türkiye ortalamaları 5 soruda 1 bu branşların.
Ben fenci olarak sosyalin en önce halledilmesinin çok önemli bir strateji olduğunu düşünüyorum.
Eğer sene başında sosyali bitirirsen sene boyu sadce denemelerde hatalarına bakıp yıl boyu bu hatalarını öğrenerek sene sonunda sosyali hiç zorlanmadan fullersin. Çoğu sayısalcı son haftalara bıraktığı için bilgi birikimi oluşmuyor ve sosyalde iyi net çıkaramıyor.
İlk 10 bin civarı sıralamalardaki öğrencilerin sonuçlarına bak hemen hepsi sosyali fullemiş. Fenci olarak rakip elemenin ilk adımı sosyal.

Dostum tavsiyem TYT için netlerin fena değil şuanlık çoğu rakibine kıyasla şimdiden iyi. Türkçe adına paragraf çözmeyi yıl boyu bırakmazsan zaten +30 garanti gibi dil bilgisine ben ekstra düşmedim hiç bildiğim kadarını korumaya çalıştım en önemlisi dediğim gibi paragraf.

Matematiğe bakacak olursak aslında gözünü korkutma derim geçen sene gerçekten matematik çok zordu hiç yapamamıştım ama bu sene gayet makul seviyedeydi. TYT matematik ise tamamen problem pratiği yıl içinde kesinlikle problem kitabı çözmeyi ihmal etme. AYT için elini gerçekten çabuk tut ne kadar önce başlarsan o kadar iyi. Limit, türev, i̇ntegral ve trigonometri zaten saydıklarımdan çıkan soru sayısı 10 civarında ve bunlar diğer konularla tamamen bağlantılı bunları sıkı tutman demek sana çok getiri demektir. Tavsiyem Youtube'da Mert Hoca'yı takibe alman, kullandığı kaynakları düşünmeden alman çok faydasını gördüm şahsen.

Sosyal bence tamamen ilgiyle alakalı ben tarihle çok ilgili birisiyim sayısalcı olmama rağmen ve bu ilgi bilgiyi yanında getiriyor. AYT konularını görmememe rağmen sözelde baya bir tarih çözmüştüm.

Fene geçelim diyeceğim ama fenim çok kötü aslında tavsiye vermesem daha iyi😅
Şaka bir yana biyoloji için sistemler ve bitki konularını adın kadar bilsen aytde 6 netin garanti demektir.

Başarılı bi sene dilerim dostum. Sakın pes etme🙏

Yeni konular

Geri
Yukarı