YKS'ye nasıl çalışılmalı?

soldy

Femtopat
İyi forumlar arkadaşlar. 12. sınıf öğrencisiyim, YKS'ye çalışmaya bu yazın sonlarında başladım. Şu ana kadar bir tane paragraf kitabı bitirdim ve mevcut olarak bir tane daha çözüyorum. Matematiğe antrenmanlarla matematik kitabı ile başladım ve şu an TYT konularını halledip soru çözüyorum. Hedefim bilgisayar mühendisliği ve hangi üniversitede olduğu önemli değil. Sizce diğer dersleri ve AYT'yi nasıl halledebilirim? Yani nasıl ilerlemeliyim? Saat 18.00'da başlıyorum 01.00'a kadar çalışıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi forumlar arkadaşlar. 12. sınıf öğrencisiyim, YKS'ye çalışmaya bu yazın sonlarında başladım. Şu ana kadar bir tane paragraf kitabı bitirdim ve mevcut olarak bir tane daha çözüyorum. Matematiğe antrenmanlarla matematik kitabı ile başladım ve şu an TYT konularını halledip soru çözüyorum. Hedefim bilgisayar mühendisliği ve hangi üniversitede olduğu önemli değil. Sizce diğer dersleri ve AYT'yi nasıl halledebilirim? Yani nasıl ilerlemeliyim? Saat 18.00'da başlıyorum 01.00'a kadar çalışıyorum.

Söylediğin saatler vücudun artık dinlenmeye geçtiği vakitler. Okulda zamanı verimli geçirmeye bak. Haftasonlarını çok iyi değerlendir. Fazla saat çalışmak değil verimli çalışmak en doğrusu belirli haftalık programın olmalı. Aynı gün tüm derslerden ufak ufak çalışmaktansa belirli günler belirli derslere odaklan. YouTube üzerinden ders dinlediğin hocanın kaynağı alıp konu-soru yoluyla ilerle. Ekim'den sonra 2 haftada bir deneme çözmeye başla. İmkansız değil ama biraz meşakatli bir yol sıkı ve düzenli çalışmak gerekir. Tekrar ediyorum 10-12 saat boş çalışamaktansa 4 saat düzenli çalışmak daha yararlı olur. Başarılar.

Geri
Yukarı