YKS'ye şimdiden çalışmalı mıyım?

Ahmet40218

Centipat
Daha fazla  
16 yaşındayım, şu anki sayısalları sözel zekam sayesinde, ezberleyip geçebiliyorum ancak bir matematik sorusu dahi yapamıyorum, konuların özetini çıkarıp en baştan başladım, az çok anlayabiliyorum, ancak bu trigonometri vesaire geçtiğim zaman anlayacağımı çok düşünmüyorum daha 2 senem var büyük bir hedefim yok. Kendimi geliştirmek ile meşgulum bir yandan.
Şu an sözelleri ön planda tuttum çok rahat bir şekilde yapıyorum ancak şu an olan en büyük sorun matematik. Özet çıkarıyorum ancak tam olarak anlayamıyorum.
Şu an meslek lisesindeyim haftada 17 ders görüyoruz. Çalışacak zaman kalmıyor o yüzden sadece sözel derslere hafta sonları sayısallara bakıyorum. Sosyal iletişimim yok zaten kimseyle, Anadolu'da olsaydım 9 dersi rahat rahat çalışır. Kütüphaneye giderdim Elite ortam. Nasıl yapacağım bilemiyorum kaldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapabildiğine daha çok zaman ayırıp kendini rahatlatmak yerine zorlandığın konulara daha çok zaman ayırmalısın. Kendini de nasıl geliştirmeye çalıştığını merak ediyorum 2 yılın var okulun da sana destek olacaktır ama nasıl zaman bulamadığını anlamıyorum bence bir kontrol et bir şeylere fazla yükleniyorsun. Sadece üniversite sınavına odaklan kafan da rahat olur. Meslek lisesindeyiz, haftada 17 saat ders görüyoruz vesaire tamamıyla bir bahane üniversiteye geçince lisedeki dersler ne kadar basitmiş keşke o derslere dönseydik diyeceksin.

Arkadaşlar çıldırdınız mı? Rakipler kötü diyorum sallasan 500 bine girersin zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı