Yönetici Çalıştırılan Uygulamalar Zarar Verebilir mi?

akaRenz

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, bazen crackli dosya yüklüyorum, bunları yönetici olarak çalıştırmak zorunda kalıyorum. Bunlar bana sıkıntı çıkarabilir mi? Bu yönetici olarak çalıştırdığım dosyaların bu iznini geri alabilme, ve bunlardan kurtulabilme yöntemim var mı?
Şimdiden teşekkürler.

Merhaba, bazen crackli dosya yüklüyorum, bunları yönetici olarak çalıştırmak zorunda kalıyorum. Bunlar bana sıkıntı çıkarabilir mi? Bu yönetici olarak çalıştırdığım dosyaların bu iznini geri alabilme, ve bunlardan kurtulabilme yöntemim var mı?
Şimdiden teşekkürler.
Hocam crackli dosyalar kullanmanızı tavsiye etmem.Malwerbytes yükleyip bi tarama yapın derim.

Şimdiden teşekkürler.

Abi bu tarz sıkıntıların, dertlerin varsa zaten hiç cracke bulaşma.

Crackli dosyalar genellikle virüslü oluyor o anlamda.

Windows'ta bir programın yönetici olarak çalışma yetkisi, program kapandığında sonlanır. Yine de güvenmediğiniz bir programa geçici olarak da olsa yönetici yetkisi vermek oldukça riskli. Bilgisayarınızın açılışına kendi klonlarını veya kendi zararlı yazılımlarını çoktan sokmuş olabilir. Düzgün bir tarama yapmak veya bilgisayarı formatlamak güzel bir çözüm. "Crackli" dosya dediğiniz şey oyunlarsa xbox gamepass kullanmanızı, çeşitli programlarsa açık kaynak alternatiflere yönelmenizi tavsiye ederim.

Garantisini veremeyiz. Yönetici izni verdiğiniz anda sistemde erişebileceği alanlar artar, kaldı ki pek çok zararlı yazılım UAC yani kullanıcı denetimi iznine ihtiyaç duymadan dahi sisteme zarar vermekte. Yönetici izni vermenin değiştireceği tek şey muhtemelen güvenlik duvarını devre dışı bırakmak olacaktır. Dediğim gibi garanti veremeyiz, her dosyanın ayrı ayrı incelenmesi gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı