Yönetim Bilişim Sistemleri için Üniversite önerisi

Bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği vb bölümleri daha çok öneririm.
Yeni çıkmış bir dal ve arkadaşın da dediği gibi ders içeriği işletmeye benzer genellikle.

Fakat yeni çıksa da çıkmasa da kendin bir şeyler koymadıkça çorbaya, hangi bölüme gidersen git aynı olur sonuç.

Bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği vb bölümleri daha çok öneririm.
Yeni çıkmış bir dal ve arkadaşın da dediği gibi ders içeriği işletmeye benzer genellikle.

Fakat yeni çıksa da çıkmasa da kendin bir şeyler koymadıkça çorbaya, hangi bölüme gidersen git aynı olur sonuç.

Bende yazilim ve dil ogrenmeyi cok seviyorum arastiricam biraz daha.
Merhaba, şu anda bartın üniversitesinde ybs okuyorum ve 1. sınıfım. Olaya biraz geniş açıdan bakmanı rica ediyorum. Ybs bölümünü yazılım üzerine okumak istiyorsan sana her üniversitedeki her ybs bölümü istediğin şeyi vermez. Ülkemizdeki çoğu üniversitedeki ybs bölümleri yazılımdan ziyade yönetim kısmına odaklanarak daha çok işletme üzerine dersler gösteriyorlar. Bartın üniversitesinde bunun aksine 4 yıl boyunca yanlış hatırlamıyorsam 5 farklı yazılım dili ve tercihine göre IOS'ya da Android programlama eğitimi veriyorlar. Üniversitenin, kampüsün büyüklüğü şehrin mükemmelliği vs. ziyade eğitim kalitesi ve üniversitenin sana katacaklarını önemsiyorsan ön yargılı olmadan bartın üniversitesini tercihlerin arasına almanı öneririm.

Ders programına demin baktım ve ciddi ciddi yazılım ağırlıklı kazanırsa gelmeyi düşünüyorum erasmus olark Güney Kore varmış baska okullarda olmayan dilleri de ogretiyorlarmis vay be cidden insan ön yargili olmamasi lazim eger isteyen hazirlik okuyabiliyorsa 1 yil hazirlik okuyup kendimi gelistiririm.

Son düzenleme:
Ktü için ybs ders programına baktım. En azından almanız gereken yazlım dersleri programda var fakat ne kadar ciddi şekilde işliyorlar bilemiyorum. Bartın konusunda yazılım hedefin var ise okuduğum için söylüyorum bunu, önerebilirim. Çift ana dal ve yandal fırsatları bartın üniversitesinde bulunuyor.

Usta yazmayı düşünüyorum sana nereden ulaşabilirim bölümü araştırdım kafam da çok fazla soru var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, şu anda bartın üniversitesinde YBS okuyorum ve 1. sınıfım. Olaya biraz geniş açıdan bakmanı rica ediyorum. YBS bölümünü yazılım üzerine okumak istiyorsan sana her üniversitedeki her YBS bölümü istediğin şeyi vermez. Ülkemizdeki çoğu üniversitedeki YBS bölümleri yazılımdan ziyade yönetim kısmına odaklanarak daha çok işletme üzerine dersler gösteriyorlar. Bartın üniversitesinde bunun aksine 4 yıl boyunca yanlış hatırlamıyorsam 5 farklı yazılım dili ve tercihine göre IOS'ya da Android programlama eğitimi veriyorlar. Üniversitenin, kampüsün büyüklüğü şehrin mükemmelliği vs. ziyade eğitim kalitesi ve üniversitenin sana katacaklarını önemsiyorsan ön yargılı olmadan bartın üniversitesini tercihlerin arasına almanı öneririm.

Merhaba, şu anda bartın üniversitesinde YBS okuyorum ve 1. sınıfım. Olaya biraz geniş açıdan bakmanı rica ediyorum. YBS bölümünü yazılım üzerine okumak istiyorsan sana her üniversitedeki her YBS bölümü istediğin şeyi vermez. Ülkemizdeki çoğu üniversitedeki YBS bölümleri yazılımdan ziyade yönetim kısmına odaklanarak daha çok işletme üzerine dersler gösteriyorlar. Bartın üniversitesinde bunun aksine 4 yıl boyunca yanlış hatırlamıyorsam 5 farklı yazılım dili ve tercihine göre IOS'ya da Android programlama eğitimi veriyorlar. Üniversitenin, kampüsün büyüklüğü şehrin mükemmelliği vs. ziyade eğitim kalitesi ve üniversitenin sana katacaklarını önemsiyorsan ön yargılı olmadan bartın üniversitesini tercihlerin arasına almanı öneririm.

Merhaba, ben de bu sene tercih olarak YBS seçmek istiyorum ancak bartın üniversitesinde 4 yıl bu bölümü okumak bana biraz zorlayıcı geliyor çünkü şehir pek öğrenciye hitap etmiyor, sizin de dediğiniz gibi. Acaba bartındaki öğrencilerin yapabildiği aktivitelerden bana bahseder misiniz?

Merhaba, ben de bu sene tercih olarak YBS seçmek istiyorum ancak bartın üniversitesinde 4 yıl bu bölümü okumak bana biraz zorlayıcı geliyor çünkü şehir pek öğrenciye hitap etmiyor, sizin de dediğiniz gibi. Acaba bartındaki öğrencilerin yapabildiği aktivitelerden bana bahseder misiniz?
Hocam alıntıladığınız mesajı attığımda 1. sınıfı bitirmemiştim daha. Bugüne baktığımızda yaz okulundayım ve hala Bartın'dayım. 😂 Son 1 dersim kaldı verip mezun olacağımı umuyorum. Sadece şehir ve yapılabilecek aktiviteler hakkında soru sorduğunuz için kesinlikle Bartın'ı size önermiyorum. Bu açıdan gerçekten çok kısır bir üniversite ve şehir maalesef. 4 sene burada YBS okudum ve bölümü okuduğum için kesinlikle pişman değilim fakat açıkça söylemem gerekir ki bölümden bağımsız bir şekilde tekrar üniversite okuyacak olsaydım, Bartın'ı seçmezdim.

Hocam alıntıladığınız mesajı attığımda 1. sınıfı bitirmemiştim daha. Bugüne baktığımızda yaz okulundayım ve hala Bartın'dayım. 😂 Son 1 dersim kaldı verip mezun olacağımı umuyorum. Sadece şehir ve yapılabilecek aktiviteler hakkında soru sorduğunuz için kesinlikle Bartın'ı size önermiyorum. Bu açıdan gerçekten çok kısır bir üniversite ve şehir maalesef. 4 sene burada YBS okudum ve bölümü okuduğum için kesinlikle pişman değilim fakat açıkça söylemem gerekir ki bölümden bağımsız bir şekilde tekrar üniversite okuyacak olsaydım, Bartın'ı seçmezdim.

Bu bölümü seçeceğim ama cidden üniversite secmekte zorlaniyorum. Dokuz Eylül, Bakırçay, Yıldırım Beyazıt, Akdeniz, Sakarya bunlari nasıl siralamaliyim :(?

Geri
Yukarı