Çözüldü Yönetim bilişim sistemleri nedir önü açık mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bugs Bunny

Hectopat
Arkadaşlar bilgisayara yazılıma falan merakım var ama sözel okuyorum. Eşit ağırlıktaymış bu bölüm tutturmayı düşünüyorum, bazı sorularım var. Bilen varsa, aydınlatabilir mi?

1- nedir bu bölüm?
2- önü açık mıdır?
3- Maaşı ne kadardır?
4- Iş imkanları nasıldır?
5- Hangi üniversiteyi öneririrsiniz?
6- Benzer alternatif var mıdır ?

Çözüm
YBS Üniversite 2 öğrencisiyim. Sorularını kendimce yanıtlamaya çalışacağım.
1- Nedir bu bölüm?
İşletme okuyup sadece yönetici olmak yerine nitelikli yönetici yetiştirme bölümü diyebiliriz. Bölüm senin kendini geliştirmek istediğin yönde ilerliyor. Örneğin yazılım ağırlıklı istersen o yönde ilerleyebiliyorsun.

2-Önü açık mıdır?
Bana kalırsa evet açık önü. Neredeyse her yerde çalışabiliyorsun. Bilgisayar tamirciliğinden, yazılıma ve oradan herhangi bir firmada kampanya yöneticiliğine veya pazarlama yöneticiliğine kadar. Önemli husus ki her bölüm için de geçerli yabancı dilini geliştir. Bunun yanında kendi anadilini de düzgün kullan. Diksiyonuna önem ver.

3-Maaşı ne kadardır?
Sırf maaşı için okuyacaksan lütfen okuma. Mutlu olacağın şeyi oku ki pişman olma. Maaşları 3000TL ile sonu olmayan aralıkta denilebilir. 4000TL alan da var 15000TL alanda. Tamamen çalışacağın yere ve pozisyonuna bağlı.

4-İş imkanları nasıldır?
2.sorunun cevabı bunun da cevabı sayılır.

5-Hangi üniversiteyi önerirsiniz?
Dokuz Eylül üniversitesi, Akdeniz üniversitesi ve kendi okuduğum Düzce Üniversitesini öneririm.

6- Alternatifi var mıdır?
YBS alternatifi benzer bir bölüm olduğunu düşünmüyorum.

(Formasyon kalktı mı bilmiyorum ama pedagojik formasyon ile bilgisayar öğretmeni olabiliyorsun.)
YBS Üniversite 2 öğrencisiyim. Sorularını kendimce yanıtlamaya çalışacağım.
1- Nedir bu bölüm?
İşletme okuyup sadece yönetici olmak yerine nitelikli yönetici yetiştirme bölümü diyebiliriz. Bölüm senin kendini geliştirmek istediğin yönde ilerliyor. Örneğin yazılım ağırlıklı istersen o yönde ilerleyebiliyorsun.

2-Önü açık mıdır?
Bana kalırsa evet açık önü. Neredeyse her yerde çalışabiliyorsun. Bilgisayar tamirciliğinden, yazılıma ve oradan herhangi bir firmada kampanya yöneticiliğine veya pazarlama yöneticiliğine kadar. Önemli husus ki her bölüm için de geçerli yabancı dilini geliştir. Bunun yanında kendi anadilini de düzgün kullan. Diksiyonuna önem ver.

3-Maaşı ne kadardır?
Sırf maaşı için okuyacaksan lütfen okuma. Mutlu olacağın şeyi oku ki pişman olma. Maaşları 3000TL ile sonu olmayan aralıkta denilebilir. 4000TL alan da var 15000TL alanda. Tamamen çalışacağın yere ve pozisyonuna bağlı.

4-İş imkanları nasıldır?
2.sorunun cevabı bunun da cevabı sayılır.

5-Hangi üniversiteyi önerirsiniz?
Dokuz Eylül üniversitesi, Akdeniz üniversitesi ve kendi okuduğum Düzce Üniversitesini öneririm.

6- Alternatifi var mıdır?
YBS alternatifi benzer bir bölüm olduğunu düşünmüyorum.

(Formasyon kalktı mı bilmiyorum ama pedagojik formasyon ile bilgisayar öğretmeni olabiliyorsun.)
Hocam merhaba, ben 11. sınıf meslek lisesi makine CNC öğrencisiyim. Açık konuşmak gerekirse bölümümü sevmiyorum. Sözelim ise sayısalımdan daha iyi. Bundan dolayı sayısal olan makine mühendisliği bölümünden vazgeçme sürecindeyim. Ailem "3 yıldır makine okuyorsun, makine mühendisliğine git" diyor. Fakat ben biraz tembel ve kendimi o kadar zorlayacak biri değilim. Kısacası masabaşı işlere daha rahat alışırım. Makine mühendisliğini okuyan herkes "matematik ve fiziğin yoksa öl*mek istersin, çok zor" dediler. Ben de eşit ağırlık veya sözel bi bölüme yönelmek istiyorum. Sözelim iyidir ama iş imkanı olmayan bir alan. Eşit ağırlıktan bölüm bakıyordum ve ybs'yi buldum. Araştırırken bu konuya ve size ulaştım. YBS'yi biraz tembel ve masabaşı iş seven biri olan bana önerir misiniz?

Bu arada seneye YKS bittikten sonra üniversiteye girdikten sonra İngilizce öğreneceğimden eminim. Zaten halihazırda bol bol yabancı dizi izleyen biri olduğum için belki üniversiteye gitmeden bile öğrenebilirim.

Geri
Yukarı