Yönetim bilişim sistemleri okunur mu?

Okunur. IT uzmanı falan olursun. AÖF'te şöyle yazıyor: "Yönetim Bilişim Sistemleri Lisans Programını başarı ile tamamlayan mezunlar, finansal hizmetler, perakende hizmetleri, lojistik ve ulaşım, turizm, iletişim ve bilişim teknolojileri gibi alanlarda hizmet veren firmalarda bilgi teknolojisi çözümleri üreterek, müşteri ihtiyaçlarının belirlenmesinde ve ürün pazarlamasında, kamu kurumlarında ise organizasyonun bilgi teknolojileri ihtiyaçlarının belirlenmesinde istihdam edilirler."

Okunur. IT uzmanı falan olursun. AÖF'te şöyle yazıyor: "Yönetim Bilişim Sistemleri Lisans Programını başarı ile tamamlayan mezunlar, finansal hizmetler, perakende hizmetleri, lojistik ve ulaşım, turizm, iletişim ve bilişim teknolojileri gibi alanlarda hizmet veren firmalarda bilgi teknolojisi çözümleri üreterek, müşteri ihtiyaçlarının belirlenmesinde ve ürün pazarlamasında, kamu kurumlarında ise organizasyonun bilgi teknolojileri ihtiyaçlarının belirlenmesinde istihdam edilirler."
Bölüm zaten yazılım ve işletmenin birleşimi. Eğer yazılım tarafında olmak istiyorsa yazılıma ağırlık vermeli.

Yönetim bilişim sistemleri, IT, ERP, Yazılımdan tut Muhasebeye kadar birçok alanda iş bulabilir. Bence çok donanımlı bir bölüm. Okuması biraz zor olabilir fakat iş imkanı kesinlikle çok açık.

Yönetim bilişim sistemleri mezunu birisi siber güvenlik uzmanı olabilir mi?

Olabilir tabii ki de.
Yönetim bilişim sistemleri, ıt, erp, yazılımdan tut muhasebeye kadar birçok alanda iş bulabilir. Bence çok donanımlı bir bölüm. Okuması biraz zor olabilir fakat iş imkanı kesinlikle çok açık.

İçinde yazılım olup önü açık olmayan bölüm yok bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı