Yönetim Bilişim Sistemleri (YBS) Okunur mu?

Merhaba arkadaşlar. ben Yazılımı ve bilgisayarı çok seviyorum ama mühendisliği hiç sevmiyorum. aynı zamanda teknoloji bu yüzden Yönetim bilişim sistemleri(YBS) Düşünüyorum 2 tane sorum var.
1-Sizce Okunur mu?
2-Üniversite çok önemli mi 4 yıllık üniversite hayatımda 2 dil + yazılım alanında geliştirmeyi düşünüyorum. yine de üniversite önemli mi ?
3- İş imkanları nasıl?
@Yeniçocuk @Nicodoz @The Tribal Chief @SwezLy
Üniversite önemli eğer gideceğiniz üniversite iyiyse size mesleğinizi öğretebilirse gidebilirsiniz.

Üniversite önemli eğer gideceğiniz üniversite iyiyse size mesleğinizi öğretebilirse gidebilirsiniz.

Bu konuda katılmıyorum, ODTÜ, BOUN gibi yerlere gitmedikten sonra her üniversite ya standartın bir altındadır ya da bir üstünde. Burada nihai amaç 4 seneyi verimli geçirmek olur. Yazılım öğrenerek ilginiz varsa web tasarım yaparak, dil öğrenerek.

Bu konuda katılmıyorum, ODTÜ, BOUN gibi yerlere gitmedikten sonra her üniversite ya standartın bir altındadır ya da bir üstünde. Burada nihai amaç 4 seneyi verimli geçirmek olur. Yazılım öğrenerek ilginiz varsa web tasarım yaparak, dil öğrenerek.
Hocam ilerde bir yazılımla ilgili işe başvurduğunuzda mesela Hakkari YBS Üniversitesinde okudum derseniz alınacağınızı düşünmüyorum veya farklı gelişmemiş Üniversite iyi bir Üniversitede okumanız sizin için iyi olabilir.

Arkadaşlar bir sorum olacak bu sene 250k yaptim ama yanlış tercih sonucu farkli bir bolum gelmis mezuna kalip daha iyi yapacagimi dusunuyorum bu yuzden YBS bolumunu kendime uygun gordum sizce onerdiginiz universiteler neler Max 150k yapabilirim diye dusunuyorum.

Arkadaslar oncelikle selamin aleykum bu sene 230k gibi bi siralama yaptim pek fazla calismadan ve yanlis tercih sonucu ic mimarliga yerlesmisim gitmeyi dusunmuyorum bu sene calisacagim tahminim gene ayni siralamalari yaparim ama orasini allah bilir onerdiginiz universiteler varmi bu siralamalara ybs icin

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı