Yönetim Bilişim Sistemleri (YBS) Okunur mu?

Arkadaşlar bir sorum olacak bu sene 250k yaptim ama yanlış tercih sonucu farkli bir bolum gelmis mezuna kalip daha iyi yapacagimi dusunuyorum bu yuzden YBS bolumunu kendime uygun gordum sizce onerdiginiz universiteler neler Max 150k yapabilirim diye dusunuyorum.

Arkadaşlar oncelikle selamünaleyküm bu sene 230k gibi bir siralama yaptim pek fazla calismadan ve yanlış tercih sonucu ic mimarliga yerlesmisim gitmeyi dusunmuyorum bu sene calisacagim tahminim gene ayni siralamalari yaparim ama orasini Allah bilir onerdiginiz universiteler var mı bu siralamalara YBS icin.

Esenyurt YBS var gedik YBS de var İstanbul da ders programlarına da baktım gayet iyi.

@Theodenn sorunuzu cevabını yazmıştım ama tekrar yazayım.

1) Bilgisayara ilginiz varsa okunur. Benim tercihim yazılım veya bilgisayar mühendisliği olurdu. Ama olsun yine memnunum.
2) Üniversite önemli. Gerek iş çevresi oluşturma, staj imkanı şansı vs ile katkısı büyük. Sağlık sorunum olmasa açıktan okumaz örgün YBS okurdum.
3) Sektörde gerekli bilgileri bilen kişi isen işe girmen kolaylaşır. Örnek olarak front end developer olan 2 kişi var A kişisi tek HTML biliyor. B kişisi ise HTML+ CSS biliyor. B kişisi daha bilgili ve daha iyi proje koyacağı için iş bulma şansı olur.
Hocam tavsiye etmez misiniz yani bu bölümü şimdi ben tercih yapıcam ama çok kararsız kaldım bilgisayar veya yazılım mühendisiği yerine bunu seçebilirim diye düşünmüştüm çünkü sayısal tarafında Fizik,Kimya,Biyoloji var bu 3 derse bu kadar yükün altına girmeye gerek var mı diye düşündüm bu bölümü okursam kendimi geliştirip bir yerlere varabilirim diye düşündüm..

Hocam tavsiye etmez misiniz yani bu bölümü şimdi ben tercih yapacağım ama çok kararsız kaldım bilgisayar veya yazılım mühendisiği yerine bunu seçebilirim diye düşünmüştüm çünkü sayısal tarafında fizik, kimya, biyoloji var bu 3 derse bu kadar yükün altına girmeye gerek var mı diye düşündüm bu bölümü okursam kendimi geliştirip bir yerlere varabilirim diye düşündüm.

Öncelikle sakin olun. 🙂 4.sınıf AÖF YBS öğrencisi olarak bölümden memnunum. Ama asıl hedefim mühendislik idi. Bu bölümde de kendi ilgi alanınıza göre ya iktisat ya da bilgisayar alanında geliştirmeniz mümkün. Ben mesela web tasarım üzerine kendimi geliştiriyorum. 1.sınıftan başlamadım. DGS ile açık öğretim 3.sınıftan başladığım için ders programları hakkında bilgim yok. YBS'de sadece matematik var diye biliyorum.

Öncelikle sakin olun. 🙂 4.sınıf AÖF YBS öğrencisi olarak bölümden memnunum. Ama asıl hedefim mühendislik idi. Bu bölümde de kendi ilgi alanınıza göre ya iktisat ya da bilgisayar alanında geliştirmeniz mümkün. Ben mesela web tasarım üzerine kendimi geliştiriyorum. 1.sınıftan başlamadım. DGS ile açık öğretim 3.sınıftan başladığım için ders programları hakkında bilgim yok. YBS'de sadece matematik var diye biliyorum.
Bu durumda ne yapmalıyım mühendislik güzel ama dersler zor geliyor ama bir yandan da mühendislik istiyorum.

Hocam sizce boun YBS mi, YTÜ bilgisayar mı?
Mühendislik daha cazip geliyor ama üniversite farkıyla sanki boun YBS daha iyi olur gibi, siz be dersiniz?

Gerçekçi olmak gerekirse mühendislik varken bu bölüm tercih etmek pek mantıklı değil. Eğer yine de bu bölümü okumak isterseniz ve/veya BOUN, DEU, yanlış hatırlamıyorsam MÜ bunlardan bir tanesini hedefleyin. Ankara Yıldırım Beyazıt İngilızce programlı.

Gerçekçi olmak gerekirse mühendislik varken bu bölüm tercih etmek pek mantıklı değil. Eğer yine de bu bölümü okumak isterseniz ve/veya BOUN, DEU, yanlış hatırlamıyorsam MÜ bunlardan bir tanesini hedefleyin. Ankara Yıldırım Beyazıt İngilızce programlı.
Hocam benim korkum biraz fizik, matematik falan. Bir diğer etken de mühendisliği kazanmak biraz daha zor. Ben DGS'den geçiş yapacağım Boğaziçi isminden dolayı aşırı mantıklı geliyor. Bilgisayar mühendisliği için Ytü olur en fazla, normalde İTÜ bilgisayar istiyordum ama maalesef baya zorluyor. Şu an için Boğaziçi YBS, YTÜ+Marmara Bilgisayar mühendisliği. Her şeye rağmen Bilgisayar mı diyorsunuz hocam ?

Yeni konular

Geri
Yukarı