Yol kenarındaki eve gürültü giriyor. Nasıl önleyebilirim?

Yer
Ortadoğu'da bir ülke
Arkadaşlar evim çok işlek bir yol kenarında ve dışarıdan çok ciddi gürültü geliyor. Bunu ne yaptıysam önleyemedim. Gürültü pencereden geldiği için, akustik lamine cam takdırdım oda çare etmedi? Bana lütfen bir çözüm üretin vallahi delireceğim. Mizofoni hastasıyım. Odamı en sessiz hale nasıl getirebilirim? Saygılarımla. İyi geceleri.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam bir çözüm olmayabilir ancak en azından gece uyurken işe yarayabilir: Pencereye strafor koyabilirsiniz.

Bir de şöyle bir durum var, gürültü pencereden değil de duvardan geliyor olabilir mi?

Uzun vadede ise ağaç dikebilirsiniz. Çok uzun vade ama bu.
Hocam ? Camı değiştirdim. Akustik lamine cam taktırdım fakat, yine de geliyor. Acaba bir cam daha taksam geçer mi ? Bana bir çözüm önerirseniz sevinirim.
Hocam ? Camı değiştirdim. Akustik lamine cam taktırdım fakat, yine de geliyor. Acaba bir cam daha taksam geçer mi ? Bana bir çözüm önerirseniz sevinirim.
Yani ses yalıtımı nasıl oluyor ? Fiyat hakkında bir bilgin var mı hiç ? Bilgin var mı ?

Camdan gelmiyor olabilir ses o zaman. Komple duvardan geliyor olabilir. Yalıtımcılarla bir görüşürseniz fikir verebilirler ses engelleme oranını. Konu hakkında pek bilgim yok, fiyatlar nedir bilmiyorum.

Hocam bu konu hakkında bilgi verir misiniz ?
ANC basit mantıkta dışardan gelen ses frekanslarına eş değer zıt frekanslar oluşturup sesi sönümler. Ancak sizin sorununuzu 1 ay çözer 2 ay çözer. Kesin tek çözüm ses yalıtımı. Fiyat olarak (burayı yanlış biliyor olabilirim.) Duvarın büyüklü kullanılacak malzeme gibi değişkenlere sahip. Bi firma ile ayrıntılı görüşmek en mantıklısı.

Geri
Yukarı