Yolcuları uçaktan soğutan uçak inişleri

Gerçekten, en sevdiğim uçuşlar türbülans olan uçuşlar. En sevdiğim inişler de sarsıntılı ve sert inişler. Uçakların yapısının sağlamlığını ve sistemlerin hata oranının ne kadar az olduğunu biliyorum, o yüzden çok büyük oranda güvende olduğumu da biliyorum.

Bana göre en kral iniş bu, uçakta olmayı gerçekten isterdim. Müthiş bir pilotaj var burada, kaptanın bileğine sağlık.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sanırsam 767'nin iniş takımları açılmıyordu. Yer çekimi yardımıyla iniş takımlarını açmaya yarayan kol da kırık olduğu için böyle olmuştu.

Gerçekten, en sevdiğim uçuşlar türbülans olan uçuşlar. En sevdiğim inişler de sarsıntılı ve sert inişler. Uçakların yapısının sağlamlığını ve sistemlerin hata oranının ne kadar az olduğunu biliyorum, o yüzden çok büyük oranda güvende olduğumu da biliyorum.

Bana göre en kral iniş bu, uçakta olmayı gerçekten isterdim. Müthiş bir pilotaj var burada, kaptanın bileğine sağlık.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bana göre o bir iniş değil, kontrollü çarpışmadır.
Durağan hayatlara azıcık atraksiyon katıyorlar işte, daha ne istiyorsunuz.

Ölmediğim sürece beni soğutmaz, ölürsem de elit (uçakta) öldüm derim :D

Hiç uçağım Go Around yapmadı. Çok isterim bir kere Go Around yaşamak. Bazı insanlar tek uçuşta 3 kez Go Around yaşıyor onlar Dünya'nın en şanslıları.

Son düzenleme:
Bana göre o bir iniş değil, kontrollü çarpışmadır.
Farklı (ve doğruluğu olan) bir bakış açısı ama her iniş kontrollü bir çarpışma oluyor. Birisinde kauçuk bir tekerlek takımı ve süspansiyon ile etkisini azaltıyorsun, bunda tüm gövdeyi kullanıyorsun. Bu arada buradaki pilot iniş takımlı yapılan bazı inişlerden daha yumuşak kondurmuş uçağı.

Farklı bir bakış açısı ama her iniş kontrollü bir çarpışma oluyor. Birisinde kauçuk bir tekerlek takımı ve süspansiyon ile etkisini azaltıyorsun, bunda tüm gövdeyi kullanıyorsun. Bu arada buradaki pilot iniş takımlı yapılan bazı inişlerden daha yumuşak kondurmuş uçağı.
Doğru. Hatta bazı yolcular, ''Hayatımda yaşadığım en yumuşak inişti!'' demişler.

Hiç uçağım Go Around yapmadı. Çok isterim bir kere Go Around yaşamak. Bazı insanlar tek uçuşta 3 kez Go Around yaşıyor onlar Dünya'nın en şanslıları.
En son motorunu kaybederek go around yapan 320'nin başına iyi şeyler gelmedi. Canını seviyorsan bir kez daha düşün :D

En son motorunu kaybederek go around yapan 320'nin başına iyi şeyler gelmedi. Canını seviyorsan bir kez daha düşün :D

O pilotlar oruçlu olduğundan, unutkanlık geçirmişler. Çünkü şekerleri düşmüş. Canımı seviyorum ve pas geçme yaşamak istiyorum.

@333657 Oruçla ilgili bir şey görmedim geçen Mayıs ayındaki kaza hakkında. Bir kaynaktan okuyup bunu söylemişsen benden (ve belki Jira'dan) fazlasını okumuşsun demek ki o kaza hakkında. Takdir edilesi ancak merak ettim, kaynağı verirsen seve seve okurum.

@333657 Oruçla ilgili bir şey görmedim geçen Mayıs ayındaki kaza hakkında. Bir kaynaktan okuyup bunu söylemişsen benden (ve belki Jira'dan) fazlasını okumuşsun demek ki o kaza hakkında. Takdir edilesi ancak merak ettim, kaynağı verirsen seve seve okurum.
Kaynağı hatırlamıyorum. Bir kaç ay önce bu kısımda (Havacılık kısmında) uzun süre tartışmıştık, ben simülasyonlar yapmıştım, fikirler yürütmüştük. O zamanlar bir kaynakta görmüştüm fazla hatırlamıyorum.
Konumuzun linkini bulursam atarım.
Kaynağı hatırlamıyorum. Bir kaç ay önce bu kısımda (Havacılık kısmında) uzun süre tartışmıştık, ben simülasyonlar yapmıştım, fikirler yürütmüştük. O zamanlar bir kaynakta görmüştüm fazla hatırlamıyorum.
Konumuzun linkini bulursam atarım.
Baktımda sen de konuşmada varmışsın zaten. Sen görmedin sanmıştım.

@333657 Hatırladım konuyu, yakıtsız kaldığı için düştü diye bir tahmin vardı sanırım konuda. Ben de yakıt olmasa düşüşte sadece hidrolik sıvılarıyla o kadar patlama olmazdı demiştim. Hatta senin önerdiğin Pakistan merkezli platformdan biraz takip etmiştim kazayı sonrasında.

Geri
Yukarı