Yoruldum gerçekten yoruldum

yucewalden

Hectopat
Makaleler
1
Mutlu olamıyorum gülerken bile keyif alamıyorum hayatta yapatığım her şeyi yağmam gerekmiş gibi yaşamaktan çok sıkıldım. Artık eskisi gibi bende mutlu olmak istiyorum ama olmuyor gerçekten çok sıkıldım. Umudumu kaybetmemeye çalışıyorum artık bir çözüm yolu gerekli en son çare nörolojiye gittim ondan belki bir umut bir şey çıkar diyorum. Derdimi doktorlara dilim döndüğünce anlatmaya çalışıyorum yaşadığım şeyin korku olduğunu söylüyorlar ne kadar doğrudur bilemiyorum umarım her şey düzelir. Sizlere biraz içimi dökmek istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mutlu olamıyorum gülerken bile keyif alamıyorum hayatta yapatığım her şeyi yağmam gerekmiş gibi yaşamaktan çok sıkıldım. Artık eskisi gibi bende mutlu olmak istiyorum ama olmuyor gerçekten çok sıkıldım. Umudumu kaybetmemeye çalışıyorum artık bir çözüm yolu gerekli en son çare nörolojiye gittim ondan belki bir umut bir şey çıkar diyorum. Derdimi doktorlara dilim döndüğünce anlatmaya çalışıyorum yaşadığım şeyin korku olduğunu söylüyorlar ne kadar doğrudur bilemiyorum umarım her şey düzelir. Sizlere biraz içimi dökmek istedim.
Aynı durumu bende yaşıyorum gerçekten. Yaşama sevinci kalmadı artık insanda. İntihar oranı zaten tavan yapmaya başladı Türkiye'de umarım bizim sonumuz öyle olmaz.

Ben sıkıntıda olduğumda hep daha büyük sıkıntısı olanlara bakarım ve sıkıntımı büyüttüğümü düşünürüm. Sende öyle yap. Bir kere geliyorsun dünyaya. Karamsarlık ve umutsuzlukla harcama lüksümüz yok. Sevdiğin ortamlara gir sevdiğin işleri yapmaya çalış.

Sorun aslında sıkıntıda olmak değil sorun bağırsak mikrobiyomu ile ilgili bir sorun olabilir çünkü bağırsaklar 2.beyin olarak geçer. bir zamanlar 1 2 hafta ishal olmuştum bunun rol payının yulaf olduğunu düşünüyorum çünkü yulaf oldukça işlenmiş bir gıda ve zamanla metabolizmayı bozuyormuş bu bağırsak mikrobiyomu da dahil canan karatay bile böyle düşünüyor yulaf insan yiyeceği değil diyor. her neyse o gün su tüketimimi az tutunca ölücek gibi olmuştum o zamandan sonra ne duygu durumum aynı oldu ne de psikolojim insanlarla konuşma hevesim bir şeyler yapma isteğin kayboldu gitti hayata sanki her şeyi yapmam gerekmiş gibi yapmam gerekmiş gibi hissetmeye başladım ve bu durumdan hala muzdaribim hala doktorlara gidiyorum çözüm yolu arıyorum.
Bir odaya çekil, teknolojiden uzak dur.. Otur ve sakinleş..
Teknolojik patlamadan sonra böyle vakalar çoğaldı.

Sakinleşmek için kesinlikle kendine 1. dereceden zaman ayır.. Sadece hisset.. Bütün aksiyonlardan uzak dur...
Hocam sorun sıkıntı değil. Sıkıntı olsaydı çoktan bunu çözmüş olup bu konuyu açmıyor olurdum bile.
Aynı durumu bende yaşıyorum gerçekten. Yaşama sevinci kalmadı artık insanda. İntihar oranı zaten tavan yapmaya başladı Türkiye'de umarım bizim sonumuz öyle olmaz.
Sizin sorununuz tam olarak ne benim ki ile arasında nasıl bir benzerlik var?

Yalnız değilsin.

Hayat pahalı o yüzden bugün 2 bir erzak aldım 200-300 TL gitti nereye gitti bilmiyorum. Ben depresyondan deadlift ve vücut geliştirme sayesinde kurtuldum tavsiye ederim.

Gluten, Laktoz, Lektin vs. gizli sendromlar yaratır.. Duygusal eksiklik verir..
Bunlar bağırsakla ilgilidir..

Ekmeğin mayası bile bunu tetikleyebilir..
Beslenme şeklini değiştirebilirsin.

Geri
Yukarı