Yorumları okurken üzüldüm!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
2
Yer
İzmir
Arkadaşlar merhaba, uzatmayacağım yabancıların gözünden ülkemiz nasıl yorumlanıyor görün. Bazıları hala Almanya bizi kıskanıyor desin!

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Beğenen de turistlik olarak beğenir. Güvenilir değil ama güven bana, baya eğlenceli vakit geçirirsiniz demiş birisi :)

Adam haklı. Tek maaşla ben de krallar gibi tatil yapabileceğim turistlik harikası bir ülke bulsam, ben de severim.

Kraliçe saltanatı ile yönetilen ve her seçimde şaibe karışan dangalak İngiliz ırkı benim ülkemi kötülüyor burada alınacak bir şey görmüyorum. İsrail insanları katlediyor ama oraya gidince politika bizi ilgilendirmez derler bunlar böyle bir renk işte. Ben ülkedeki siyasi durumdan bahsetmiyorum dediğim anlaşılmıştır umarım. Tutuklanan gazetecilerin kim olduğunu ve ne için o adada toplantı yaptıklarını bilmiyorlar hatta tanımak bile istemiyorlar onların amacı belli. 300 pound ile İngiltere'de üstüne mont alamayan parazitler Türkiye'de gelip tatil yapıyor birde üstüne konuşuyor. Senin 300 pound dövizin olsa ne olur olmasa ne olur gelmeseniz daha iyi bize yer kalır. Yaşlı İngiliz nineler burada siyaset ve özgürlükten bahsederek ülkemi kötülüyor resmen trajikomedi. Bu arada fazla üzülme burnunu peçeteye silip yere atsan kıyı bölgesinde nerede olursan ol, ya Rus'a değer yada Polonya, Çek vb. slav ırklarından birine değer hiç merak etme bize bile yer kalmamış. Otellerde sütyeni çıkarıp güneşlenen ihtiyar kadın turistlerden midem bulandı gelmemeleri daha iyi. :) Parası olan adam Türkiye'de ne işi var gider Monaco'da kral gibi tatil yapar gözü gönlü açılır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunlar Türkleri ve Türkiye'yi ne zaman sevdi ki şimdi sevsin? Ezelden beridir bu ülkeye ve milletine karşı düşmanlar.

Konu altında saçmalayan vatandaşları görünce bir ingilizin yazdığı zerre kadar zoruma gitmedi şahsen.
Sevmesinler be. Kendi kendimize pişen bir ülkeyiz zaten. Yemişim elin İngilizini.

Reklamlama sadece marka işi değildir ve Erdoğan bizi hep kötü reklamladı. Yanımızdaki ülkelere bakıyorum birisi ülkemizi satın ala ala ele geçiren Katar bir de Erdoğan fanatiği Pakistan var. İstanbul ne bir olimpiyat alabiliyor ne de UEFA turnuvaları. Tarım ve turizm potansiyeli çok fazla olan bir ülkede daha ne kadar yanlış politikalar izlenebilir şaşırıyorum. Adamın arap seviciliği yüzünden yabancıların arab country yorumlarına maruz kalıyoruz. Neyse dağdan inmelerini bekleriz teröristlerin dimi. Canlı bomba olaylarıyla bir hayli lekelenme, güvensizlik turizmi bir sarstı zaten.

Öncelikle yazım tamamen bu paylaşım ile ilgili olmasa da bağlantılı olacak, bunu belirteyim.

Kendi içimizde tarihten nasibini alamama, dolar yakma veya telefon kırma gibi saçma davranışlarımız olsa bile elin Avrupalı adamı dünya üzerindeki bir milleti eleştirecek en son kişi olabilir. İçimizden bazı yabancı ülkede yaşama hasretine sahip olan arkadaşlar bana kızabilir fakat ben yine de diyeceğim; bunlar sandığımız kadar masum değil. Bizim veya bir başka ülkenin şu an bu durumda olma nedeni sadece biz değil, bilhassa emperyalizmdir. Bugün dünyada açlığın, sefaletin ve katliamların olma nedeni, kendilerini medeni olarak gösterip, bundan 3 asır veya 5 asır önce yaptıklarını yapmaya devam etmelerinden, gömlek giyip kravat takarak sömürülerine ve katliamlarına devam etmelerinden kaynaklıdır. Atatürk ve Atatürk gibi adamları öldürtmeye çalışan heriflere ne diye hayranlık duyulur, anlayamıyorum. Onun için bu adamlar iyilik denetleyicisi, medenilik denetleyicisi değil. Sadece kendilerini öyle lanse ediyorlar. Bunların dediklerine aldırış etmemek, gülüp geçmek lazım.

En basitinden bugünden örnek verecek olursak; PKK dediğimiz belanın yetiştiricileri-babaları bile bunlardır. Yani medeni olduğunu iddia eden her topluluk da medeni değildir. Allah, Mehmet Akif'e rahmet eylesin.

Onların sevmesi pek ilgilendirmez, zaten o kadar kötü bir coğrafyadayız ki yıllardır bu coğrafyada gözleri var 😂 4 mevsimi yaşayabileceğin, 3 tarafı denizle kaplı, Avrupa - Asya'yı birleştiren sayısız yerüstü ve yeraltı kaynakları olan bir ülkeyiz fazla boş yapmaktır bu🙃

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı