Yosemite 10.10 Kurulum Sonrası Kext'leri Yükleme

Agir

Hectopat
Daha fazla  
Dün akşam itibariyle yaptığım deneme yanılma yöntemleriyle Forumda raw imajı verilen Yosemite 10.10 sürümünü başarılı bir şekilde kurdum. Mavericks sürümünü başarılı bir şekilde kurmuş olan ve hali hazırda çalışan Mavericks üzerinden yapılacak küçük değişikliklerle Yosemite 10.10 sürümü sorunsuz kurulabilir.

Forumda anlatılan raw imajını usb'ye yazdırma ve uyumsuz grafik kartların kextlerinin usb içinden silinmesinin anlatımı forumda anlatıldığı için es geçiyorum. Uyguladığım yönteme gelirsek;

Usb ile gelen Clover ne yaptıysam hep reset attıp durdu. Ben de hali hazırda sistemimde var olan cloverda değişiklikler yaparak bu sorunu aştım. Çözüme gelirsek;

Not: Aşağıdaki işlemler Clover Configurator adlı programla hardiskin EFI bölümünün mount edilmesiyle ancak gerçekleştirilebilir. Gerekli anlatım forumda ve videolarda mevcuttur.
  • Sistemde var olan Clover bootloaderin kexts dizinine 10.10 adlı bi klasör açıp, USB'nin Clover aynı dizininde bulunan FakeSMC.kext, VoodooPS2Keyboard.kext, VoodooPS2Controller.kext, AppleACPIPS2Nub.kext dosyalarını bu klasöre attım. (Diğerlerini atmamamın nedeni kurulumda hatta vermeleriydi.)

Yosemite.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba bende RAW imajını USB belleğe yazdım, clover boot menüden kuruluma başlayınca siyah ekran gelip reset atıyor. Aynı sorunu mu yaşadınız?

Evet, aynı sorunu yaşadım. Usb ile yüklemeye geçemedim bir türlü.

Son düzenleme:
Sınavların yoğunluğundan video çekmem biraz zor. @Recep Baltaş kardeşimizin paylaştığı videolardan anlatılanları kolayca yapabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yukardaki videoda 32.00 - 37.00 arasını izlerseniz anlatıklarım daha anlaşılır gelir size.

Evet doğru anladınız. Windows üzerinden de EFI bölümü üzerinde değişiklik yapılabilir. Ama biraz zor olduğu için pek uğraşmadım. Mavericksten Yosemiteye güncelleme de hep başarısızlıkla sonuçlandığı için bu yola başvurdum.

Rica etsem EFI bölümünün dosya yolunu söyleseniz bizde Windows üzerinden halletsek çünkü 10.9.5 de izleyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı