Yosemite için AtherosWiFiInjector AR9285 Bluetooth Çalıştırma

aufuk1

Kilopat
Daha fazla  
Yosemite için AR9285 (ar5b195) wi-fi kartımın bluetooth özelliğinide aktifleştirmeye çalışıyorum, bilgisayarım HP 4540s. Daha önce mavericks kuruluydu ve wi-fi ve bluetooth çalışıyordu. DSDT patch yapanlar var, aynı şekilde yine AtherosWiFiInjector.kext yükleyip Clover Configurator ile 'kernel and pathches bölümünden hex atamasıyla pci168c, 2b yazdıranlar var fakat bir türlü bilgisayarımda tekrar bluetooth çalıştırmayı başaramadım. Ne öneririsiniz arkadaşlar? Teşekkürler.

IOath3kfrmwr.kext 1.2.1 versiyonunu yükledinmi arkadaşım ?

Aslında bluetooth çalışıyor, sorun bazen çalışıp bazen çalışmaması. Hp 4540s de klavyenin sağ üstündeki bluetoothla ilgili ışık sarı olarak kalıyor, eğer açılışta ışık sarıdan beyaza dönersede bluetooth görüyor. Bilgisayar açılırken bluetooth aktifleşme sorunu oluşup oluşmadığı oradanda anlaşılıyor.

Selamlar,
Verdiğim Kext'i bir dener misin ?

AirPortAtheros40.kext.zip

DSDT düzeltmesi gerekli olabilir. Konuyu bu isim ile araştırabilirsin.

Evdeki diğer pc'dede atheros wi-fi kartı vardı, bir deneme yaptım onu taktım artık bluetooth ve wi-fi sürekli çalışıyor. Tek sorun bluetooth on/off olayı kaldı gibi görünüyor şimdilik, teşekkürler :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı