Çözüldü Yosemite İmaj Sorunu - "fatal no bootable medium found system halted virtualbox"

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

cArleone

Hectopat
Daha fazla  
Sitede bulunan Virtualbox ile sanal Mac kurulum videosu ile sorunsuzca Mountain Lion 64 bit sürümünü sorunsuzca kurdum çalıştı. Ama bana daha yeni bir versiyonu lazım olduğu için burdaki 10.10.5 Yosemite Sanal Sistem Kurulum İmajı 10.10.5 ile 10.10.4 2 imajı da indirdim.

2 imajda da "fatal no bootable medium found system halted virtualbox"hatası aldım. Sorun Virtualbox'tan kaynaklıdır diye WMware'yi indirdim ama onda da hata aldım.

Baya aradım ama çözüm bulamadım. Büyük ihtimal benim yanlış yaptığım bir yer var. Yardımlarınızı bekliyorum.

Virtual Box ayarlarında Live CD / DVD seçili olduğundan emin ol ve EFI seçili olarak dene.

Virtual Box ayarlarında Live CD / DVD seçili olduğundan emin ol ve EFI seçili olarak dene.
Videoda EFI kapatın dediği için kapatmıştım.Açınca sorun düzeldi.
İlk defa kurduğum için bir kaç hata daha aldım.Onları internetten araştırarak çözdüm.İşe yarar diye aşağıya sorunu ve çözümünü anlatayım.

-Siyah ekran hatası aldım.Sebebi yonga setini yanlış seçmemmiş.ICH9'dan PIIX3 çevirince düzelti.
-Kurulum yaparken "Warning lpc device initialization failed: c-states power management not initialized" yazısında takılıp kalabiliyor.Şuradan MEGA 23 mb lık .iso dosyasını indirin.Yosemite.iso yerine bunu ekleyin ve çalıştırın.5-10 saniyelik bir işlem gerçekleşecek.İşlem bittikten sonra sağ alttan yosemite.iso yu seçip makineyi sıfırla diyin.Yukardaki hata geldiğinde 30 saniye bekleyin,bu sefer kurulum başlayacaktır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı