Yosemite ''NTFS driver 3.13 [Flags: R/W Sorunu''

yener

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese selam.
Unibeast ile Yosemite'yi PC me kurdum ve ardından klasik sorunlar başladı.
Multibeast ile ihtiyacım olabilecek sürücüleri teker teker yükledim ve makinemi yeniden başlatım.
İlk seferde sorunsuz açıldı derken, makinemi yeniden başlatayım dedim ve sonuç hüsran oldu, makinem açılmadı. :)
Nerde takıldığımı Anlamak için '-v' komutunu kullandım ve [IOBluetoothHCIController] de takıldığını gördüm.
Sorunu Tecnopat'da araştırdım ve ekran kartı sürücüsünden olabileceğini okudum.
Sistem/Kitaplık/Extensions klasörünün içinde,
*AppleIntelHDGraphics
*AppleIntelHDGraphicsFB
*AppleIntelHDGraphicsGA
*AppleIntelHDGraphicsGLDriver
*AppleIntelHDGraphicsVADriver
Kext'leri silinirse sorunun düzele bileceğini okudum.
Makinemi '-f ' modunda başlattım.
Bahsedilen kext'leri çöp kutusuna taşıdım ve makinemi yeniden '-v' komutu ile başlattım.
Son olarak ''NTFS driver 3.13 [Flags: R/W' satırında takıldım yada sonraki satır gelmiyor ,[IOBluetoothHCIController] da olduğu gibi.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim, sağolun.

Ekran Resmi 2015-08-03 00.03.23.png

Son düzenleyen: Moderatör:
*Asus Maximus IV Extreme REV 3,0 New P67 B3 Revision.
*İ7 2600K işlemci.
*ASUS GT420 1GB NVIDA EKRAN KARTI.
*16GB GSKILL F3-16000CL9D-8GBRM RIPJAWS DDR3-2000MHZ CL9 8GB (2X4GB).
*1TR SV35 ST1000x000 HDD.

Boot ekrarnında GraphicsEnabler=Yes yada GraphicsEnabler=No kullan. Ayrıca monitor bağlantı portlarını DVI yada HDMI değiştirerek dene.

Öncelikle cevap için teşekkür ederim.
Dediğiniz yöntemi denedim ama bir gelişme olmadı. Monitör kablosunu HDMI, DVI, VGA girişlerinde denedim sonuç aynı, açılmadı.
Benim makinemde 2 adet Hdd var
1. Disk WD 1002faex' 1 tb Windows yüklü.
2. Disk SV35 st1000vx000 de Mac OS X Yosemite yüklü.
2. Disk WD 1002faex kablosunu çıkartıp makinemi yeniden başlattım -v modunda 'NTFS driver 3.13 [flags: R/W' çıkmadı ama yine [IOBluetoothHCIController] takılldı.
Bu durum yeni bir program yüklediğimde oluyor.
Ekran sürücüsüne ait kext'leri sildiğimdede karşıma çıkıyor.
Bu yaptığım işlerler sonucunda yosemite Açılmaz duruma gelince yeniden USB den boot edip kurulum sayfasına geliyorum, disk izlencesini çalıştırmadan direk kurulum yapıyorum, yani sil baştan.
Neyi eksik yapıyorum bilemedim.

Disk İzlencesini çalıştırmak diskte hata varsa onlarıda düzeltmene yardımcı olur. Ayrıca sana tavsiyem, eğer windows yedeklerin varsa, diskini tamamen formatladaıktan sonra iki parçaya bölüp ilk olarak OS X kurman ardından diğer bölüntüye Windows kurman. Bu daha sağlıklı bir kurulum yapamanı sağlar.

Tamam disklerin ayrı olması iyi. O zaman kurulum ekranın da disk izlenceleri kurulum yapmak istediğin diski GPT, Mac Extented ( Journaled ) olarak biçimlendir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı