"Your PC/Device needs to be repaired" hatası

Untouchablee

Hectopat
Arkadaşım bilgisayarını uyku modundayken farenin tuşuna basarak uyandırmış. Ardından kullanıcıya girmek için klavyeden bir tuşa basmış fakat bastıktan sonra bilgisayar takılıp kalmış. Kasa üzerindeki yeniden başlatma tuşuna basarak yeniden başlatmış fakat Windows başlatılamamış, bir hata meydana gelmiş. Hata ise başlıkta da belirttiğim gibi "Your PC/Device needs to be repaired." hatası. Bu hata ekranda biraz durduktan sonra bilgisayar kendini yeniden başlatıyor ve yeniden aynı hata ekranına geliyor. Onarım falan yapmayı denedik fakat olumlu bir sonuç alamadık. Bilgisayara format atmak falan sorun değil. O iş kolayca yapılır. Önemli olan içindeki bazı önemli dosyalar. O dosyaları bilgisayarcıya falan gitmeden almanın bir yolu var mı? Gerçekten çok önemli dosyalar ve emek verilen projeler var. Yapabileceğimiz bir şey yoksa son çare olarak bilgisayarcıya gideceğiz. Gerçi bilgisayarcının da yapıp yapamayacağı hakkında bir fikrim yok. Yardımlarınızı bekliyoruz.

Hata resmi:

IMG-20190530-WA0057.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabii yardımcı olalım. Sistem UEFI ise konuyu inceleyip uygulamanızı istiyorum, eğer değilse videoya göz atın zor geliyorsa iletişime geçebiliriz.

UEFI;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Legacy;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorunu çözdük. Bir tane Windows 10 32bit USB diski hazırladık. Ardından bilgisayarı onarma bölümüne girip başlangıcı onarma butonuna bastık ve sorunu çözdük. Aynı işlemi dün de uygulamıştık fakat dün oluşturduğumuz USB diskte Windows 10 64bit kuruluydu. Şimdi 32bit kurduk ve işlem başarıyla tamamlandı. 32 bit kurmamızın sebebi ise sistemde 32 bit işletim sistemi bulunmasıydı.

Yardımlarınız için teşekkürler, @166079

PC'yi USB bellekten başlatın. Dil seçeneklerinden sonraki "yükle" ekranında alt kısımda "onar" seçeneğini deneyin.
Öncelikle ilginiz ve desteğiniz için çok teşekkür ederim.

Az önce hâlledebildim.
Yanıtınızı şuan daha yeni görüyorum evet aynı bu şekilde kurtardım. USB Disk ile başlatıp yeni kurulum yapmadan sol altta olan onar kısmından devam ettim.
Sonrasında başlangıç onarma yaptım sürecin bitmesini bekledim...
Yeniden başlatıldı ve sıkıntı çözüldü. Verilerim ve Windows düzeldi.

Tekrardan konuyu açan arkadaşa, foruma ve her türlü bilgisini esirgemeyen arkadaşlara teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı