YouTube 60 FPS videolarda video kasıyor

Zucca

Femtopat
Daha fazla  
Türlü türlü şey denedim. Telefonu sıfırladım. Ama ne zaman 720P60 veya üstü çözünürlüğe alsam sık sık kasma yaşıyorum. Bunu nasıl düzeltebilirim? Telefonum Oppo A5S. Yazılım güncel YouTube güncel.

Telefonunda Mediatek Helio P35 işlemci var, onun GPU'su da 1080p 30 FPS video decode özelliğine sahip ve VP9 codec desteği de yok. 1080p 60 FPS videolarda takılmalar yaşamanız normal.

İstersen bir de YouTube'da "Meraklısı için istatistikler" kısmından hangi codec ile oynatıldığına bak, bir ihtimal VP9 ile oynatıyor olabilir. GPU'nda donanımsal olarak VP9 çözme özelliği olmadığı için işlemciyle oynatır bu da performans sorunlarına yol açabilir. Eğer H.264 codec ile oynatıyorsa o zaman ne yazık ki telefonunuzun kapasitesi yetmiyor. 1080p'de sıkıntılı olsa da en azından 720p 60 FPS'de sıkıntı olmaması lazımdı diye düşünüyorum.

Telefonunda Mediatek Helio P35 işlemci var, onun GPU'su da 1080p 30 FPS video decode özelliğine sahip ve VP9 codec desteği de yok. 1080p 60 FPS videolarda takılmalar yaşamanız normal.

İstersen bir de YouTube'da "Meraklısı için istatistikler" kısmından hangi codec ile oynatıldığına bak, bir ihtimal VP9 ile oynatıyor olabilir. GPU'nda donanımsal olarak VP9 çözme özelliği olmadığı için işlemciyle oynatır bu da performans sorunlarına yol açabilir. Eğer H.264 codec ile oynatıyorsa o zaman ne yazık ki telefonunuzun kapasitesi yetmiyor. 1080p'de sıkıntılı olsa da en azından 720p 60 FPS'de sıkıntı olmaması lazımdı diye düşünüyorum.
Peki youtubeyi 1080p30 şeklinde izlemek istesem bunu yapabilir miyim kasma ması için
Büyük ihtimalle sorun internette diyorsanız ki internetim güçlü modemi kapatın 5dk sonra geri açın internetiniz ilkine göre hızlanacaktır umarım sorun budur iyi akşamlar.
İnternete değil sıkıntı. Videoda alttaki beyaz bar genelde iyi durumda oluyor. Sorun İnternette değil mobil veriden de izlesem aynı oluyor.

Ve youtube mobilde Meraklısı için istatistikler kısmını bulamadım nerede acaba

Son düzenleme:
Peki YouTube'uc1080p30 şeklinde izlemek istesem bunu yapabilir miyim kasmaması için?
Hayır.
Ve YouTube mobilde "Meraklısı için istatistikler" kısmını bulamadım nerede acaba?
YouTube'u açınca sağ üstteki resminize tıklayın, ayarlara girin, oradan "genel" sekmesine girin orada "Meraklısı için istatistikleri etkinleştir" ayarı var onu etkinleştirin. Sonra videoyu açıp üç noktaya basıp oradan istatistikleri açın.

Hayır.

YouTube'u açınca sağ üstteki resminize tıklayın, ayarlara girin, oradan "genel" sekmesine girin orada "Meraklısı için istatistikleri etkinleştir" ayarı var onu etkinleştirin. Sonra videoyu açıp üç noktaya basıp oradan istatistikleri açın.
Teşekkür ederim baktım. VP9 ile oynatıyor onu nasıl h.264 ile oynatabilirim var mı böyle bir seçeneğim.

Normalde YouTube otomatik seçer fakat sizde seçmemiş anlaşılan. Normal YouTube uygulamasında bunun için seçenek yok fakat YouTube Vanced'de VP9'u kapatıp açma ayarı var.

Geri
Yukarı