YouTube bana telif attı

Daha önce 10K'lık kanalım 3 kez telif yiyip kapanmıştı. Sana tavsiyem ekran görüntüsünü bile kendin yap, koy. Sırf video kapak fotoğrafından bile ihtar yediğimi bilirim.

Bir şey olmaz. 500K izlenmeli kanalım telif yemekten kapandı. Yani bayağı telif yemiştim 😄 Hâlâ özgürüm ve mahkemelik olmadım. Para kazanman aktif değilse bir şey olmaz.
Yok aktif değil. Yorumun içimi rahatlattı. Bir de mahkemeyle uğraşmayalım şimdi. Teşekkürler.

Yapanlar yememiş ama o yüzden yapmıştım.
Ben bir filmi Youtube'a orijinal sahibinden önce yükleyip, orijinal sahibine telif atan birini bile tanıyorum. Bu işler biraz da şans işi. Şanslıysan her zaman telif yemiyorsun, ara sıra yiyorsun. 😄

Youtube'da edit kanalı yapacaksanız :

1- Videolardan asla para kazanmamanız gerekmekte.
2- Açıklama kısmında videonun orijinalini etiketlemeniz ve paylaşmanız gerekmekte
3- Bazı içerikler para kazanmayı kapatsanız bile kanalınıza ihtar atabilir. Bu bağlamda lütfen attığınız edit videosuna benzer videolar olup olmadığını araştırın.

Arkadaşlar yanlış başlık açmış olabilirim çok çok özür dilerim. Sorunum şu; ben bir naruto bölümü editleyip amv yaptım (yani müzikli video). Bu video yayınladıktan 5 dakika sonra Gmail'ime şu mesaj geldi ve ben videoyu başka hesaplardan açmaya çalışınca TV tokyo telif atmıştır gibi bir şeyler dedi. Mesaj şu:

Hi ASTERON,
A copyright owner using Content ID has claimed some material in your video.
As a result, your video has been blocked, and can no longer be played on YouTube.
This is not a copyright strike. This claim does not affect your account status.
Video title: [AMV] Uchiha Madara - See Me Fall.
Copyrighted content: Naruto Shippuden - The Fourth Great Ninja War Sasuke and Itachi - Episode 322 - Madara Uchiha.
Claimed by: TV TOKYO Corporation.
Why this can happen
  • Your video might contain copyrighted content.
  • Copyright owners can choose to block YouTube videos that contain their content.

If this copyright claim is valid
  • You don’t need to take any action or delete your video.
How to unblock your video
  • If something went wrong and the copyright owner or our system made a mistake, we have a dispute process. Please only use it if you’re confident you have the rights to use all the content in your video. Learn more
  • You can also remove the claimed content using Studio's editing tools.
View options
Need copyright-safe songs?
When choosing music for your next video, you can avoid copyright-related issues by picking a song from the YouTube Audio Library. We're adding new tracks all the time!
- The YouTube Team.

İnternetten baktım dava açabilirler,ceza yiyebilme durumu varmış.Sizce birşey olur mu?Yani 4 abonelik bir kanalada para cezası kesmezler diye düşünüyorum.Acil yardım edin biraz korkuyorum😅
Mahkemelik olmazsın veya kanalının başına bir şey gelmez. Sadece videon izlenemez yani engellenir. Kanalına bir zararı yoktur çünkü bu bir telif hakkıdır. İhtar değil bu nedenle kanala zarar gelmez.

Geri
Yukarı