YouTube hesabı kendi kendine kanallara abone oluyor

Erk Candan

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar. Ben 1 yıl veya 2 yıl önce bir YouTube abone kazanma uygulaması indirmiştim ve bu indirdiğim uygulama doğal olarak benden Google hesap erişimi istedi, ben de verdim. Ondan sonra biraz abone kasmak için yap dediklerini falan yaptım. Sonra olmayınca uygulamayı sildim. Ondan sonra bir anda benim YouTube hesabım kendi kendine bazı yabancı kanallara abone olup videolarını beğenmeye başladı. Ben de 2-3 ay öncesine kadar farkına varmamıştım. Farkında vardığımda yaklaşık 2000-2500 abonelik ve bir sürü beğenili video vardı.

Ben ilk önce daha fazla abone olmasın diye üçüncü taraf uygulama erişimi bölümünden o uygulamanın erişimini kaldırıp şifremi değiştirdim, ondan sonra da bir script sayesinde bütün abone olduğum kanalların aboneliğinden çıkıp kendi istediğim kanallara abone oldum. Ve sonra şifremi bir daha değiştirdim. Ama sonra yine kendi kendine bazı kanallara abone olmaya başladı.

Ben de biraz video izledim ve çözüm araştırdım. Ve birkaç çözüm yolu daha uyguladım. Mesela üçüncü taraf uygulamalardan videoda gördüğüm şekilde YouTube on TV uygulamasının erişimini kaldırdım. Ondan sonra YouTube hesabımla bağlantılı olan bütün şeylerin bağlantısını kestim ama şimdi hala abone oluyor. YouTube'a ulaşmayı denedim ama paralı üyeliklerle ilgili sorun yoksa bize yazamazsınız, YouTube'un yardım bölümünden sıkıntı yaşadığınız başlığa bakın diyorlar. Baktım, İngilizce ve istediğim başlık yok.

Eğer bot attıysan normaldir, o siteye erişimlerini kapat. Ve hesap erişimi olan uygulamalara gel orada "Google" veya "bot attığın sitenin ismi" olarak çıkacaktır. Onların erişimini kaldır.

Uygulamanın erişimini kaldırdım çoktan yazıyı bir daha dikkatli bir şekilde okursanız neleri denediğimi zaten söyledim.
Şifreni değiştirirsen problemin çözülür dostum.
Bot atmaya çalıştıysan böyle sorunlar normal hesabını sitelere fazla girme.

Burakayaydin'ın da cevap verdiği gibi şifremi zaten 2 kere değiştirdim.
Hesap erişimine gel. Erişim verdiğin tanımadığın siteleri, uygulamaları erişimini kaldır ve şifreni değiştir.

Aynı şeyi uyguladım ve şifremi 2 kere değiştirdim.

Kimse olayı anlayamamış arkadaşlar senin PC'n botnet olmuş yani bir hackerin yönetimden o kişi bot satıyor herhangi bir bir insan alırsa bu botları parayla veya bedava otomatik olarak sende abone olursun makinene format tavsiyesi verebilirim veya olay ufak bir hack olabilir şifreni değiş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kimse olayı anlayamamış arkadaşlar senin PC'n botnet olmuş yani bir hackerin yönetimden o kişi bot satıyor herhangi bir bir insan alırsa bu botları parayla veya bedava otomatik olarak sende abone olursun makinene format tavsiyesi verebilirim veya olay ufak bir hack olabilir şifreni değiş.
Siz anlayamamışsınız sanırım. Herkesin verdiği cevaplar aynı şey ve ek olarak format gerektirmeyen, hesapla ilgili bir şey bu.
Ben ilk önce daha fazla abone olmasın diye üçüncü taraf uygulama erişimi bölümünden o uygulamanın erişimini kaldırıp şifremi değiştirdim,

"Google" erişimini kapat ve VPN varsa onu kaldır. Aynı şekilde reklam engelleyici için geçerli.
vpn im yok ve birdaha söylüyorum ki google hesabımla uygulamanın bağlantısını kopardım
hackle alakası yok ben bu uygulamayı 1-2 yıl önce indirdim olayı asıl siz anlamamışsınız.
hack olsaydı bu aralar başlardı bu abone olma olayı ama çok önceden vardı

Yeni konular

Geri
Yukarı