YouTube hesabım ele geçirildi ve silindi

lykiamami

Hectopat
Daha fazla  
Bugün sabah 7 civarı uyandım. Gmail'ime bakayım derken bir sürü ihlal yemiş videom vardı (10 adetten fazla). Kendi kendime düşündüm 5 yıldır telif yemeyen video nasıl 2021'de telif yedi dedim. YouTube kanalıma girdim bir de ne göreyim? 100'e yakın video atılmıştı. Hepsi Fortnite videosuydu. Hile paylaşımı yapmışlar. İlginç olan şifreyi değiştirmemişlerdi. Ve şimdi bir mail geldi hesabım silinmiş. Önemli bir kanal değildi ama eski ve hoş montajlarım vardı, ona üzüldüm. Merak ettiğim şey bunlar benim şifremi nereden öğrenmiş olabilirler? Şifrem kolay da değil. Ayrıca her yere de girmem. Son olarak YouTube hesabımı açamaz mıyım? Veya videolara erişemez miyim?

Kanallar su gibi çalınıyor, Google sizi görüp yardım etmez ise çok bir şey yapabileceğinizi zannetmiyorum. Para karşılığı alabileceğini söyleyenlerin dışında.

Birkaç dakika önce de bir üye daha kanalım çalındı diye konu açmıştı. Herhalde bir sürü kişinin kanalı çalındı bugün. YouTube'a mail atsanız umursamıyorlar.

Bende benzer bir durum yaşadım ancak bu bugüne özgü bir durum değil arkadaşın hesabı çalınması dediğiniz gibi arkadaşa özgü bir şey de değil büyük ihtimalle 3. part uygulamalara hesap erişimi vermiştir ya da bir şekilde şifresi açığa çıkmıştır @lykiamami öncelikle attığım linkten 3. part uygulamaları kontrol edin ve Google güvenlik ayarlarından 2 adımlı doğrulamayı açın bu sayede tüm hesaplardan çıkış yapsın. Edit: Şifre değiştirmeyi unutmayın.

Geçmiş olsun fakat yapabileceğin bir şey yok.
Eğer aynı şifreyi başka yerlerde kullanıyorsan kesinlikle değiştir çünkü aynı şifreyi her yerde deniyorlar daha çok başına bela almadan değiştir o yüzden.

Şu sıralar herkesin hesabı çalınıyor. Üstüne hesabın kapanması için aynı sizde olduğu gibi hile veya sansürsüz cinsel içerikli videolar yüklüyorlar. Yapılacak pek bir şey yok gibi.

Kanallar su gibi çalınıyor, Google sizi görüp yardım etmez ise çok bir şey yapabileceğinizi zannetmiyorum. Para karşılığı alabileceğini söyleyenlerin dışında.
Allahtan şifreyi değiştirmemişlerdi. Kapanacağını bildikleri için değiştirmiyorlar galiba.
Birkaç dakika öncede bir üye daha kanalım çalındı diye konu açmıştı. Herhalde birsürü kişinin kanalı çalındı bugün. Youtube'a mail atsanız umursamıyorlar.
Çok ilginç. YouTube'un bu konuya el atması gerek.
Geçmişte plusyt gibi sitelere üye olduysanız bu durum normal. Çoğu kişinin kanalı çalınmış bugün.

Edit: Şifre değiştirmeyi unutmayın.
İlk işim onu yapmak oldu :).
Geçmiş olsun fakat yapabileceğin bir şey yok.
Eğer aynı şifreyi başka yerlerde kullanıyorsan kesinlikle değiştir çünkü aynı şifreyi her yerde deniyorlar daha çok başına bela almadan değiştir o yüzden.
Değiştirdim.

Cevaplar için teşekkürler. YouTube'a yazmayı deneyeceğim.

Geri
Yukarı