YouTube hesabında bilinmeyen hareketler

mab61

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle herkese selam,
Benim birkaç aydır şöyle bir sorunum var, YouTube'da bilmediğim kanallara benden habersiz abone olunuyor ve bu kanallar uzak doğu lokasyonlu yani tayland, Çin, kore, japonya gibi yerler ve hesapların hepsi 1000 ve daha az aboneye sahip. Bu uzun bir süreç ve süreci baştan sona sizlere anlatacağım.
Ocak 2020: Bir gün normal bir şekilde YouTube hesabıma girdim ve aboneliklerim kısmına geldiğimde çok farklı bir manzarayla karşılaştım. Şöyle ki bütün mevcut aboneliklerim silinmiş ve yerine tayland alfabesi ile kayıtlı olan en az 30 adet kanala abone olunmuştu ve hepsi de çok fazla taylandca başlıklı video paylaşıyordu. Ben tabii ki bunun ardından çok korktum ve hemen Google hesabımın şifresini değiştirerek 2 adımlı doğrulamayı açtım, ardından bütün aboneliklerden çıktım ve bildiğim kanallara yeniden abone oldum. Ardından bilenler bilir internette mail hesabınızın çalınıp çalınmadığına dair bilgi veren siteler bulunmakta, ben de bu sitelerden en bilineni Pwned'e girdim ve hesabımı kontrol ettim ve karşılaştığım şey bilgilerimin 4 defa ifşalanmış olmasıydı. Şifremin ifşalandığı sitelerden biri hepimizin bildiği canlı yayın uygulaması younow ve bu siteden hesabım ocak 2019'da ifşalanmış. Diğer 3 Site'nin bilgisi mevcut değil. Tüm bunların ardından yaptığım ilk şey bilgisayarımda keylogger ya da başka herhangi bir zararlı yazılım var mı diye kontrol etmek oldu, fakat herhangi bir şeye rastlamadım. Ardından internet sağlayıcımı arayıp IP adresmin ifşalandığını söyledim ve bana IP'min zaten yerleşik olmadığını ve her resetlemede IP'min yenilendiğini ve sorun olmadığını söylediler.
Ardından geçen 2 ayda herhangi bir şüpheli duruma rastlamadım fakat nisan ayına geldiğimizde YouTube'da tekrar bilmediğim kanallara abone olunmaya başlandı ve bakın buraya dikkatinizi çekerim 2 adımlı güvenlik doğrulamam açık ve hesap hareketlerimde herhangi bilmediğim bir değişiklik bulunmamasına rağmen. Ben şu an bu duruma alışmış gibi gözüksem ve her haftada bir hesabımdan abone olunan başka kanalları temizleyip bu hesabı kullanmaya devam etsem de bu konuda çok endişeliyim ve artık elim kolum bağlı hissediyorum. Kullandığım cihazlar iPhone 5S ve bir adet PC. Lütfen bu konuda bilgi sahibi arkadaşlar bana yardım etsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanala bot basıyor musun? Mesela uchannel gibi uygulamalar. #2 mesajdaki arkadaşın dediği gibi bir uygulama YouTube hesabında değişiklikler yapmasına izin vermiş olabilirsin.

Kanala bot basıyor musun? Mesela uchannel gibi uygulamalar. #2 mesajdaki arkadaşın dediği gibi bir uygulama YouTube hesabında değişiklikler yapmasına izin vermiş olabilirsin.
Hayır kesinlikle bot falan basmıyorum, zaten bu gibi kaygılarım yok. Normal olarak sadece eğlence için kullandığım sıradan bir hesap.
da değişiklikler yapmasına izin vermiş olabilirsin. Daha çok abone kasma siteleri gibi vs. Bu makale yardım
Hesap erişiminde yalnız Google Chrome ve Technopat Sosyal var ki bunların bir zarar verdiğini düşünmüyorum.

Evet arkadaşlar, bugün youtube'a tekrar girdim ve bütün aboneliklerim silinmiş. Üstelik son zamanlarda şifremi iki defa daha değiştirdim. Bu konuya artık gerçekten bilir kişilerin yardım etmesini istiyorum, kendimi güvende hissetmiyorum. Lütfen yardım edin.

Evet arkadaşlar, bugün youtube'a tekrar girdim ve bütün aboneliklerim silinmiş. Üstelik son zamanlarda şifremi iki defa daha değiştirdim. Bu konuya artık gerçekten bilir kişilerin yardım etmesini istiyorum, kendimi güvende hissetmiyorum. Lütfen yardım edin.
Şu video belki yardımcı olabilir

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı