Youtube İçin Oyun Tavsiyesi

Ali Murat Ercan

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Monster Tulpar T7 V20.5.6 -
Intel® Alder Lake Core™ i7-12700H 14C/20T; 24MB L3; E-CORE Max 3.50GHZ P-CORE Max 4.7GHZ;45W ;10nm SuperFin
Nvidia RTX3060 Max-Performance 6GB GDDR6 192-Bit
17,3" FHD 1920x1080 144Hz IPS Mat LED Ekran
32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz
1TB PCIe M.2 2280 3.0 x4
Herkese selamlar. Ben Youtube'da içerik üretiyorum oyunlar üzerine. Çektiğim videolar açıkçası pek ilgi çekmiyor. Aslında videolarım aramalarda çok altlarda kalıyor. Neler alsam oynasam bilemiyorum.

Laptop özellikleri: i5 7300HQ, GTX 1050, 8 GB RAM, 1TB HDD.

Şuan oynadığım ve video çektiğim oyun serileri: League of Legends, Rage 2, A Plague Tale: Innocence, Ashen, Tomb Raider.
Çekmek istediğim oyun serileri: Apex Legends Sezon 2, Dark Souls Remastered, Shadow of Mordor, Tales of Vesperia, Warcraft III, Sekiro, DmC serisi.

Açıkçası eski oyunların serileri pek ilgi duymuyor. Ama bazen ilgi görebiliyor. Siz neler önerirsiniz? Youtube için hangi oyunları oynamalıyım?

Sayfanızın ismi Yıldırım Büyücüsü mü ? Eğer o ise etiketlerde eksiklik olabilir. Mesela video açıklama kısmına sistem özelliğini yazmanız bile izleyici sayısını artırabilir. Bir de videolarınız sessiz geçiyor. Çok konuşkan olmak lazım.

Benim youtube kanalımın 3 abonesi vardı, cs 1.6 nasıl yüklenir diye bir video yükledim ve 1 yılda 41 bin izlendi. Bu tarz çok izlenecek içerikler üret ilk başta izleyici sayısını arttırmak için sonrasında ise insanların izleyeceği şekilde videolar çek

Sayfanızın ismi Yıldırım Büyücüsü mü ? Eğer o ise etiketlerde eksiklik olabilir. Mesela video açıklama kısmına sistem özelliğini yazmanız bile izleyici sayısını artırabilir. Bir de videolarınız sessiz geçiyor. Çok konuşkan olmak lazım.

Evet Yıldırım Büyücüsü. Nasıl bildin anlamadım :D. Konuşkan olmaya çalışıyorum, ayrıca video açıklama kısmına önem veriyorum. Sistem bilgilerim yazıyor.

Evet Yıldırım Büyücüsü. Nasıl bildin anlamadım :D. Konuşkan olmaya çalışıyorum, ayrıca video açıklama kısmına önem veriyorum. Sistem bilgilerim yazıyor.
Youtube'da Ali Murat Ercan diye aratınca çıkıyor 😄 Video ismi vs. çok önde tutulabilecek şeyler eklemeniz gerek sanırım ben de tam bilmiyorum ama şöyle düşünün; Siz gameplay videosu ararken nasıl aratıyorsanız ve arattığınızda neler çıkıyorsa ismi ona göre yazın

Youtube'da Ali Murat Ercan diye aratınca çıkıyor 😄 Video ismi vs. çok önde tutulabilecek şeyler eklemeniz gerek sanırım ben de tam bilmiyorum ama şöyle düşünün; Siz gameplay videosu ararken nasıl aratıyorsanız ve arattığınızda neler çıkıyorsa ismi ona göre yazın

Öyle yapıyorum. Hatta tüm video isimlerini ve açıklamalarını tek tek 3 kez elden geçirdim. Fakat değişen bir şey yok. Önerebileceğiniz oyun var mı Youtube için?

Öyle yapıyorum. Hatta tüm video isimlerini ve açıklamalarını tek tek 3 kez elden geçirdim. Fakat değişen bir şey yok. Önerebileceğiniz oyun var mı Youtube için?
İlginiz varsa PUBG Mobile veya Lite derim. Normalinden daha çok izleniyorlar.

İlginiz varsa PUBG Mobile veya Lite derim. Normalinden daha çok izleniyorlar.
Evet gerçekten, her ne kadar biraz bizim için tuhaf ve overrated kaçsa da mobil kısım çok çok fazla izleniyor. Mobil oyunları oynayan kesim bilgisayar oyunlarına kıyasla daha "saf" mı desem ne desem bilemedim (herkes değil siz anladınız benim demek istediğim GENÇ kitleyi) , tüm clickbait videolara kanıyor ve PUBG MOBİLE, SUPERCELL oyunları başta olmak üzere çok fazla izleniyor.

Evet gerçekten, her ne kadar biraz bizim için tuhaf ve overrated kaçsa da mobil kısım çok çok fazla izleniyor. Mobil oyunları oynayan kesim bilgisayar oyunlarına kıyasla daha "saf" mı desem ne desem bilemedim (herkes değil siz anladınız benim demek istediğim GENÇ kitleyi) , tüm clickbait videolara kanıyor ve PUBG MOBİLE, SUPERCELL oyunları başta olmak üzere çok fazla izleniyor.
Ben de bunu yayından duymuştum. Mobile, normalinden fazla izleniyor diye Yağız bir ara mobile sarmıştı

Gelişmen için birtakım tavsiyeler:
1- Başlıklarını daha sade seç ve özel karakterler kullanma. { gibi.
2- Thumbnaillerin hiç ilgi çekici durmuyor. Birazcık thumbnail tutoriallarına bakmanı öneririm.
3- Karışık oyunlarla gelişeceğini düşünmüyorum bir oyundan ilerle.
4- Videolarını montajla kesit şeklinde yaparsan izlenme süren artar. İzlenme sürenin yüzdesinin yüksek olması kanalını daha çok önplana çıkarır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı