YouTube indirme hızını mı kısıtladı?

Autistic Boy

Kilopat
Makaleler
24
Yer
Japonya - Akihabara
Merhaba. YouTube artık üçüncü parti uygulamalardan örneğin Internet Download Manager gibi uygulamalar üzerinden yapılan video indirmelerine hız sınırı mı uyguluyor? Benim normalde eskiden hızım 1.34 MB/s hızında indirme yaparken, şu an limit varmış gibi 600 KB/s'lere takılıyor. Bu durum ise sadece YouTube'dan video indirirken oluyor. Sizde de aynı sorun var mı?

Ayrıca YouTube, günlük video yükleme sınırı koymuş. İstediğim kadar videoyu siteye yükleyemiyorum. Neden böyle kısıtlayıcı olmaya başladılar acaba?

Botlarla mücadele etmek için büyük ihtimal.

İndirme yaparken kısıtlama uygulanınca indirme hızı 50-85 kb/sn'ye düşüyor bende.

Öncelikle IDM ile indirirken hız düşmesi yanlış kaliteyi indirmenden. MP4 değil MKV video yayınlıyor YouTube MP4 indirirsen hem boyutu çok olur hem yavaş iner. (webm, mkv) formatlarını indir.

Android'de Dentex ile 200 kb/s, PC'de YouTube-DL ile 50 kb/s ve Chrome'da ise SaveFrom eklentisi ile normal internet hızında indirme yapabiliyorum. Dentex ve YouTube-DL de eskiden internetin tam hızını kullanıyordu da YouTube önlem almış olabilir.

MKV videolarını da FFmpeg ile kayıpsız olarak re-encode etmeden MP4'e çevirebilirsin: ffmpeg -i videoismi.mkv -c copy videoismi.mp4

Evet, maalesef sınırlama getirdi. Ortalama 35 Mbps alıyorsanız 75 Kbps, 80 Mbps alıyorsanız 120 kilobayt indirebiliyorsunuz. Bundaki maksat YouTube kendisinin indirme sitesini kullanmalarını istiyor haklı olarak. Yani aylık 20-30 TL yatıracaksınız, öyle indireceksiniz diyor. Ona da zaten en fazla 1 Mbps hızında izin veriyor.

Youtube-DL artık güncelleme almıyor gibi. Youtube-DL'in NicoNico desteği ve OPUS küçük resim desteği de bozuk.

1637411960330.png

NicoNico desteği nedir? Nico Nico Douga diye birşey biliyorum sadece.

Geri
Yukarı