YouTube iş teklifi güvenilir mi?

rockygraziano

Femtopat
Daha fazla  
16 bin takipçili bir YouTube kanalım var. Kanalın dili İngilizce. Mail adresime sürekli aşağıdaki gibi mailler gelip duruyor. Sürekli link verip tıklamamı istiyorlar. Sizce bunlar gerçek bir iş teklifi mi?

Dosya Ekleri

• zzzz.png
    zzzz.png
    37,2 KB · Görüntüleme: 104
16 bin takipçili bir YouTube kanalım var. Kanalın dili İngilizce. Mail adresime sürekli aşağıdaki gibi mailler gelip duruyor. Sürekli link verip tıklamamı istiyorlar. Sizce bunlar gerçek bir iş teklifi mi?

Ben daha önce YouTube'un 16k aboneli bir kanala iş teklifi yolladığını hiç duymadım dikkat edin oltalama yöntemi olabilir. Tıklamayın linklere ve bilginizi de vermeyin.

Eğer spam olsaydı Google zaten uyarırdı (muhtemelen). Benim yapabileceğim uyarı:
Bazıları kendini belli etmeden sizin aleyhinize teklif yapabiliyor ve kandırabiliyor.
Sizinle bir süreye kadar çalışma süresi imzalayabilirler ve kanalınızı o zamana kadar sizinle veya doğrudan kontrol edebilirler. Bence hiç gerek yok.

Benim de 5 bin aboneli bir kanalım var ve bunlar kanal dili Türkçe olsa bile her epostadan dolandıracak birilerini arıyorlar atan kişileri engelleyin aldırış etmeyin.

Geri
Yukarı